Yahoo, Xobni'yi de Satın Aldı

Yahoo, Xobni'yi de Satın Aldı

Yahoo, satın alma işlemlerine tam gaz devam ediyor. Bu hafta içinde yaptığı açıklamayla mobil video uygulaması Qwiki'yi satın aldığını bildiren Yahoo, hemen ardından bir gün sonra yaptığı açıklamada e-mail hizmetleri sağlayıcısı Xobni'yide aldığını duyurdu.

Xobni'nin ürünleri olan Smartr Inbox ve Smartr Contacts yazılımları mailinizin işlevselliğini artırmaya yönelik yazılımlar üreterek mail'inizde  daha kolay arama yapmak ve daha önce mail yoluyla iletişime geçtiğiniz kişileri bulmanıza olanak sağlar. Xobni firması kendi bloğunda yaptığı açıklamada çok yakında Yahoo'nun ürünlerinde kendi etkilerinin görüleceğini dile getirdi.

Yahoo CEO'su Marissa Mayer'in kararlarıyla birlikte alımlarına devam ederek rakipleri Facebook ve Google ile olan yarışa tekrar dahil olma çabasında. Xobni'nin ne kadara alındığı hakkında resmi bir açıklama yapılmazken, tahminler 30 - 40 milyon $ arasında bir rakama anlaşmaya varıldığı yönünde.

Satın alımlarına devam edecek gibi gözüken Yahoo, büyük rakiplerine kaptırdığı kullanıcıları ve reklamcıları geri kazanmak için elinden geleni yapıyor.

YORUMLAR