Yahoo'nun Aylık 340 Milyon Mobil Kullanıcısı Var

Yahoo'nun Aylık 340 Milyon Mobil Kullanıcısı Var

Yahoo'nun son zamanlarda CEO'su Marissa Mayer önderliğinde büyük bir atılım içerisine girdiğini görüyoruz. Gereksiz servislerini kapatan ve bir yandan da satın almalara devam eden şirket, böylece girdiği darboğazdan kurtularak yeniden ışıltılı günlerine dönmeyi hedefliyor. Son gelişmeler ise Yahoo'nun pek çok diğer şirket gibi geleceğini mobil teknolojilerde gördüğünü ve internet devi olmaktan mobil devi olmaya doğru ilerlediğini gösteriyor.

Dün gerçekleştirilen ve Yahoo hisse sahiplerine Mayer'in yaptığı konuşma şirketin gelecekte takip edeceği yolun bir özeti şeklinde oldu. Verilen bilgilere göre Yahoo'nun aylık 340 milyon mobil kullanıcısı var ve bu kullanıcı tabanının büyümesi devam ediyor. Özellikle Yahoo Mail e-posta servisinin tablet uygulaması yayınlandığından beri günlük kullanıcı bazında yüzde 120 büyüme gösterdiği aktarılıyor.

Summly sayesinde yeniden düzenlenen ve desteklenen Yahoo uygulamasının günlük kullanıcıları yüzde 55 arttırdığını, uygulamada geçirilen zamanı ise yüzde 60 yükselttiğini belirten Marissa Mayer, daha uzun bir süre mobile ağırlık vereceklerinin sinyallerini verdği. Yahoo'nun en eski internet devlerinden olduğunu dikkate alırsak şirketin yeniden eski günlerine dönüp dönemeyeceğini merakla bekliyoruz.

PC pazarı çok hızlı küçülüyor

YORUMLAR