Yahoo'ya Fransız Hükümeti'nden Veto

Yahoo'ya Fransız Hükümeti'nden Veto

Yahoo'nun Fransız video paylaşım sitesi Dailymotion'ın hisse senetlerinin büyük bir bölümü için yaptığı teklif Fransız Hükümeti tarafından veto yedi.

France-Telecom'a ait olan Dailymotion için geçtiğimiz ay içerisinde The Wall Street Journal tarafınyan yayınlanan bir rapora göre, Yahoo sitenin hisselerinin yüzde 75'ini satın almak için görüşmelerde bulunmuştu. Eğer anlaşma sağlanabilseydi Google'ın Youtube ile elinde bulundurduğu yurtdışı video paylaşım alanında Yahoo da çok ihtiyaç duyduğu bir desteğe sahip olacaktı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Yahoo'nun mobil alandaki varlığını güçlendirmek için şirketin SEO'su olarak göreve getirilen Marissa Mayer için Dailymotion'ın satın alma işlemi büyük bir adım olacaktı. 300 milyon dolar gibi bir ücret istenilen site için Yahoo'nun teklifi raporlara göre 200 milyon doların üzerinde olmuştu.

Ancak geçtiğimiz hafta içerisinde Fransız gazetesi Le Monde'de yayınlanan habere göre, France-Telecom'un yüzde 27'sine sahip olan Frasız Hükümeti tarafından görüşmeler askıya alındı.

Fransız bakanı Arnaud Montebourg, Fransız bir şirketin kontrolünü bir Amerikan şirketine vermek istemediklerini dile getirerek tartışmalara bir son verdi.

Fransız telekom şirketi bu noktada hala uluslararası büyüme için yurtdışında bir ortaklığın olması gerektiğini kabulleniyor ve ABD'li bir şirketin kendileri için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyor olsa da Fransız Hükümeti'ni yumuşatabilmek için şirketin hisselerinin daha düşük bir bölümünü satması gerekiyor.

Google Glass Twitter Uygulamasına Sahip Olacak

YORUMLAR