Yahudi Bayramı'nda Telefon Patlaması: Onlarca Yaralı Var

yahudi bayramında cep telefonu patlaması

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Yahudi Bayramı kutlaması sırasında patlama meydana geldi. Yaklaşık 30 kişinin yaralandığı patlamanın sebebi ise, ateşe atılan cep telefonları.

Reuters'ın haberine göre, Kuzey Londra'nın Stamford Hill bölgesinde düzenlenen ve "Lag BaOmer" adı verilen Yahudi Bayramı sırasında büyük bir patlama yaşandı.

Her yıl yapılan ve binlerce insanın bir araya geldiği bu etkinlik, bu sene dramatik görüntülere sahne oldu. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, akıllı telefonların verdiği zararlara dikkat çekmek amacıyla, festival alanında yakılan ateşe onlarca cep telefonu atıldı.

 

 

Hatta bazıları, Ortodoks Yahudi hareketinin önemli isimlerinden birisinin, akıllı telefonların kötülüğüne karşı okuduğu bildiri sırasında cep telefonunu ateşe attığını ve olayların burada başladığını söyledi.

cep telefonu patlaması

İngiliz medyası, yaşanan büyük patlamada 30'a yakın kişinin yaralandığını ve olay yerine çok sayıda acil yardım ekibinin geldiğini aktardı. Yaralıların birçoğunun yüzünde yanıklar oluştuğu belirtilirken, bazılarının durumunun ise ağır olduğu ifade edildi.

Yahudi haber sitesi Yeshiva World ise cep telefonlarının neden olduğu patlamadan 10 kişinin etkilendiğini aktardı.