Yakın Zamanda Google Aile Doktorunuz Olabilir!

Yakın Zamanda Google Aile Doktorunuz Olabilir!

Google, mobil arama sistemine güncelleme getirerek sağlık problemlerinizle ilgili hızlı bilgilere ulaşmanızı sağlayacak bir proje geliştiriyor. Kısa bir süre sonra hastalık ismini yazdığınızda karşınıza olur olmaz sayfalar değil, sağlık probleminin genel tanımı, nedenleri ve tedavisi gibi resmi bilgiler çıkacak.

Google'ın yeni yayınladığı bir blog konusunda, Google üzerindeki aramaların %1'inin sağlık problemleriyle ilgili olduğu yazıyor. Bu dilim az gibi de görünse Google gibi bir arama motoru için önem arz etmiş olacak ki firma bunu değerlendirerek kullanıcaları en profesyonel çözüme sevk edecek yolu çizmek istiyor.

Sağlık problemleriniz ile ilgili aramalarınızda karşınıza hastalığın genel tanımı, kendi başınıza tedavi edip edemeyeceğiniz ve doktora başvurmanız gerekip gerekmediği gibi bilgiler çıkacak. Google bunu yaparak kullanıcılara sağlık durumları hakkında yönlendirme ve gerekirse bir sağlık profesyoneline ulaştırmayı hedefliyor.

Google, arama sonuçlarında çıkan hastalıkların listesini uzman doktorlarla birlikte çalışarak geliştirmiş ve toplum içinde en sık rastlanan sağlık problemlerine göre sıralamış. Yine de firma bu sonuçların sadece bilgi amaçlı oluşturulduğunu ve kullanıcıların daima uzman birine başvurmaları gerektiğini söylüyor.

Google'ı İnsan Sanıp Sürekli Teşekkür Eden Büyükanneye Google Jest Yaptı

YORUMLAR