Yakında .blog Uzantılı Domain Almak Mümkün Olacak

Yakında .blog Uzantılı Domain Almak Mümkün Olacak

Hem ana akım medya siteleri hem de kişisel blogların büyük çoğunluğunun altyapısını kullandığı Wordpress, yakında .blog şeklinde alan adı uzantısına sahip site isimleri alınabileceğini duyurdu. Automattic (Wordpress'in arkasındaki güç) şirketinin kurucusu blogunda yayınladığı açıklamada üst düzey alan adı uzantılarından olan .blog uzantısının önümüzdeki birkaç ay içerisinde satın alınabileceğini duyurdu. 

Automattic şirketi .blog alan adını geçtiğimiz yıl 19 milyon dolar karşılığında kontrol etme hakkını kazandı ve büyük olasılıkla ağır bir fiyat etiketiyle satmayı düşünüyor. 30 dolarlık bir kayıt ücreti isteyen şirket, erkenden değerlendirmek isteyenlere ise 200 dolarlık bir fiyat veriyor. Fakat başvurulan alan adı doluysa paranız iade ediliyor. Zira birtakım önemli alan adları şimdiden alınmış durumda ve oldukça pahalı fiyatlara satılıyor. Mesela computer.blog adresi 100.000 dolar, smartphone.blog 5000 dolar ve internet.blog ise 10.000 dolar değerini taşıyor. 

Erken başvuruların 9 Kasım tarihine kadar geçerli olduğunu söyleyelim. 21 Kasım tarihinde ise 30 dolara herkese açık hale gelecek. 

WordPress Artık Sitenizin En Popüler Olduğu Zamanı Sizlere Sunuyor

Mevcut Web Sitelerinin Yüzde 25'i Wordpress Tercih Ediyor


YORUMLAR