Yakuza'nın Yapımcısının Yeni Oyunu Gün Yüzüne Çıktı

Jugdment video

Geliştirdiği Yakuza serisiyle tanıdığımız Syn Sophia isimli Japonya merkezli stüdyo, yayınladığı videoyla yeni oyununu tanıttı. Dha önce Project Judge ismiyle tanıtılan Judgment'ın yaz aylarında Batı ülkelerinde de çıkacağı belirtilirken, yeni yapıma dair ilk bilgiler paylaşıldı.

Project Judge ya da Judge Eyes olarak tanıtılan yapım, ilk olarak Tokyo Game Show 2018 sahesinde gösterilmişti. Eylül ayında düzenlenen oyun fuarı kapsamında ilk videosu yayınlanan oyuna dair ayrıntılı bilgiler verilmezken, fuardan sonra ilk bilgilerin paylaşılacağı söylenmişti. Yayınlanan videoyla birlikte Syn Sophia’nın yeni oyunu gün yüzüne çıkmış oldu.

Aksiyon ve suç araştırmasını bir araya getiren yapısıyla Yakuza oyunlarından çok daha farklı olduğu görülebilen Project Judge’ın, Tokyo’nun Kamurocho bölgesinden Takayuki Yagami isimli karakterin hikayesini anlatılacağı ifade edildi. Oyunun 2019’ın yaz aylarında Batılı ülkelerde de yayınlanacağı hatırlatılırken, oyunda İngilizce seslendirme olacağı belirtildi.

Daha önce Syn Sophia ve SEGA tarafından geliştirilen oyunlarda, İngilizce desteği altyazı seviyesinde kalıyor ve yapımcılar seslendirme için ayrıca bir girişim yapmıyorlardı. Japonya PSN’de oyun için bir de demo yayınlayan yapımcıların oyuna dair yayınladıkları ilk videoyu hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.