Yalnız, Korkmuş, Aç ve Kaybolmuş Olsanız Bir Şehirde Ne Kadar Hayatta Kalabilirsiniz?

Yalnız, Korkmuş, Aç ve Kaybolmuş Olsanız Bir Şehirde Ne Kadar Hayatta Kalabilirsiniz?

2016’da çıkacak olan Home Free oyunu bir sokak köpeğinin şehirde yaşam mücadelesi vermesi üzerine kurgulanmış. Home Free son derece gerçekçi bir simülasyon evreni sunuyor.

Home Free bildiğimiz simülasyon oyunlarını daha gerçekçi ve insan vicdanıyla bütünleştiren bir seviyeye taşıyor. Home Free’de oyuncular bir sokak köpeğinin büyük şehirde yaşamasının mümkün olabileceği tüm zorlukları tecrübe ediyorlar. Hayvan hakları konusunda duyarlı bir altyapıya sahip olan Home Free, başının çaresine bakmak için sokaklarda dolaşan yalnız, ürkmüş, aç ve kaybolmuş bir köpeğin başına gelebilecek tüm durumları simüle ediyor. Hava şartlarından tutun da farklı sokak köpeği çetelerinin tehditlerine kadar hemen her tehlike Home Free oyuncularını her köşede bekleyen tehlikelerden sadece bazıları.

Bir rol yapma oyunu olarak tasarlanan Home Free bir Kickstarter projesi. 50 bin dolar yatırım hedefleyen proje 55 bin dolara ulaşmış durumda. Şehir hayatının günlük sıkıntılarını gözler önüne seren Home Free bir insanın bunu daha iyi kavrayabilmesini hedefliyor. Açık dünya haritasına sahip olan oyunda şehri hiç tanımayan sokak köpeği hayatta kalabilmek için atik, zeki ve dikkatli olmak zorunda. Aşağıda oyunun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

 

Home Free pek çok oyunculu olarak da oynanabiliyor. Çok oyunculu bölümlerde bir parkta başka sokak köpekleriyle oyunlar oynayıp çeşitli minik görevleri yerine getirebiliyorsunuz. Home Free'nin çok oyunculu modunun adı da Dog Park olarak belirlenmiş. Dog Park'a 4 oyuncu dahil olabiliyor. Çok oyunculu Dog Park videosu da burada.

Home Free için isterseniz kendi resminizi oyuna yükleyerek şehirde bir karakter olabiliyor ya da bir köpeğiniz varsa onun fotoğrafını kullanarak oyun karakteri haline getirebilmeniz mümkün olabiliyor. Oyunun yapımcısı Kevin Cancienne Home Free ana karakterlerinden biri için sokaktan kurtarıp sahiplendiği köpeğini kullanmış. 

Android İçin En İyi Simülasyon Oyunları

En Absürt Android Oyunları

Gelmiş Geçmiş En İyi Sandbox Oyunları

YORUMLAR