Yalnızca 90 Dolara Kendi Telefonunuzu Yapabileceksiniz

Son yıllarda farklı özelliklere sahip bir çok telefon piyasaya çıkıyor olsa da artık herkes kendi telefonunu kolayca üretme şansına sahip olacak. CircuitMess şirketinin geliştirdiği telefon yapma kiti sayesinde tasarladığınız telefonu birleştirecek ve kendi yazılımınızı yükleyebileceksiniz.

Kickstarter projesi olarak geliştirilen akıllı telefon kiti MAKERphone isimli çalışma kapsamında insanlara küçük yaştan itibaren yazılım ve donanım eğitimi verilmek isteniyor. 11 yaşından büyük herkesin deneyimleyebileceği MAKERphone kiti sayesinde 7 saat içerisinde bir telefon tasarlanıp birleştirilebilir hale geliyor.

MAKERphone kiti içerisinde devre kartı, kasa, 1.8 inçlik 128x160 renkli TFT LCD ekran, GSM modülü, WiFi ve Bluetooth entegreli ana mikro bilgisayar modülü, ses modülü, hoparlör modülü, 600 mAh’lik lityum iyon pil, 4 MB dahili flaş bellek gibi donanım parçalarını barındırıyorken yazılım için de püf noktalar sunuyor.

Ayrıca MAKERphone kitinde yer alan fiziksel sayısal tuş takımı ve joystik kullanıcılara kolaylık sağlıyorken Android veya Java gibi işletim sistemlerinin telefona yüklenebileceği ifade ediliyor. Sadece 90 dolardan satışa çıkacağı dile getirilen cihazın Mart 2019'da çeşitli ülkelerde raflarda yer alacağı belirtildi.

Siz de kendi telefonunuzu tasarlamak ister miydiniz? Konu hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.