Yanan iPhone 7 Nedeniyle Pantolonundan ve Arabasından Oldu!

Yanan iPhone 7 Nedeniyle Pantolonundan ve Arabasından Oldu!

Son dönemde teknoloji dünyası Samsung Galaxy Note 7'lerin patlama olayları ile sarsılırken bu kervana iPhone 7 de katıldı. Son olayda yanan iPhone 7 büyük bir maddi zarara neden oldu. Güney Avustralya'da sörf eğitmenliği yapan Mat Jones, başına gelen olayda aracının içinde bıraktığı iPhone 7'sinin alev aldığını ve aracının da yanmasına sebep olduğunu iddia etti. Mat Jones, telefonunu dışarıdan görünmemesi için pantolonuna sararak arabasında bıraktığını ve bir süre sonra geri döndüğünde aracının bütün pencerelerinin kapkapra olduğunu ifade ediyor. Jones, pantolonu içinden küllerin etrafa saçıldığını ve pantolonunu açtığında telefonunun erimekte olduğunu da sözlerine ekliyor.

Aslında her cep telefonunun patlama ihtimali bulunmakta. Cep telefonlarında kullanılan lityum ion piller dışarıdan darbe aldıklarında alev almaktalar. Ayrıca Note 7'de olduğu gibi regülatörlerin işini yapmaması nedeniyle bu piller patlayabiliyorlar.

Mat Jones, başına gelen olayın sorumlusunun alev alan iPhone 7 olduğundan emin olduğunu açıklamakta. Jones, telefonunu olaydan sadece 1 hafta önce satın aldığını ve sadece orijinal şarj aletiyle şarj ettiğini söylüyor. Olay üzerine Apple, Jones ile iletişime geçtiklerini ve olayı incelediklerini açıklamış.

Galaxy Note 7 Fiyaskosu iPhone 7 Satışlarını Ne Kadar Artıracak?

YORUMLAR