Yandex Browser Artık Türkçe

Yandex Browser Artık Türkçe

Dün akşam İstanbul’da gerçekleştirilen Yandex Browser Türkiye Lansmanı’nda her gün daha da fazla kullanıcı tarafından tercih edilmeye başlanan Yandex Browser web tarayıcısının Türkçe versiyonunun da hizmetimize sunulduğu Yandex tarafından açıklandı.

Yandex Browser bir süredir İngilizce ve Rusça olarak kullanılıyordu ancak Türkçe versiyonunun olmayışı kullanıcıların geçişini engelleyen etkenler arasındaydı. Artık yılların internet deneyimine sahip olan Yandex’in Türkiye için yerelleştirilmiş Yandex Browser’ını tamamen kendi dilimizde kullanabileceğiz.

Tarayıcının özellikleri arasında Turbo modu ile 4 kata kadar daha hızlı internet gezintisi, pek çok Yandex servisi ve Türkiye’de kullanılan internet servislerine akıllı satır sayesinde kolayca erişim imkanı, Kaspersky işbirliği ile otomatik olarak web sitelerini virüslere karşı denetleme, Facebook ile entegrasyon gibi pek çok kullanıcı dostu özellik yer alıyor.

Yandex Browser internet tarayıcısı aynı zamanda Adobe Flash Eklentisi ve PDF okuyucu ile de birlikte geliyor ve bu dosya ve web sitelerini açabilmek için herhangi bir eklenti yüklenmesine gerek duyulmuyor. Kullandığınız diğer internet tarayıcılarından verilerinizi, geçmişi ve sık kullanılanları aktarabilmek de güzel düşünülmüş özellikler arasında.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak Yandex Browser’ın sizin için uygun olan sürümünü indirebilir ve Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Yandex İndir sayfalarımızda programa dair tüm bilgileri kolayca görebilirsiniz.

YORUMLAR