Yandex Çeviri Hizmetine Görsel Çeviri Özelliği Geldi

Yandex Çeviri Hizmetine Görsel Çeviri Özelliği Geldi

Masaüstü ve mobil cihazlarda kolayca tercüme yapmamızı sağlayan Yandex Çeviri hizmetine, aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 11 dile görsel çeviri özelliği geldi.

Görsellerdeki metinleri anında tercüme ederek, çeviri uygulamaları arasında bir adım öne çıkan Word Lens, Google tarafından satın alınara Google Çeviri uygulamasına eklenmişti. Bundan kısa bir zaman sonra Yandex de kendi çeviri uygulamasına görsel çeviri özelliğini ekledi.

Yandex Çeviri’nin mobil sürümü ve iOS uygulamasında kullanabileceğiniz bu özelliği, yazılı bir metnin fotoğrafını uygulamaya yüklemeniz yeterli oluyor. Uygulamada yer alan kamera butona tıklayıp yeni fotoğraf çekebileceğiniz gibi, mevcut fotoğrafları da yükleyebilirsiniz. Bunun ardından optik sistem tanıma teknolojisiyle taranan görselde metin taranıyor ve tercüme ediliyor. Çevirisi yapılan her metne tıkladığınızda ise seçtiğiniz dildeki çevirisini de tek tek görebiliyorsunuz.

Google Çeviri ya da Word Lens’e göre biraz daha yavaş çalışan Yandex Çeviri, bu özelliğiyle birlikte özellikle Türkçe çeviriler için faydalı oldu diyebiliriz. Görsel çeviriyi destekleyen diller ise Türkçe, Almanca, Çekçe, Fransızca, İspanyolca, İngilizce, İtalyanca, Lehçe, Portekizce, Rusça ve Ukraynaca olarak sıralanıyor. Bu dillerde yazılan metinleri, Yandex Çeviri’nin desteklediği 46 dilden birine çevirebiliyorsunuz.

Görsel çeviri özelliğini cihazlarınızda denemek için aşağıdaki uygulamaları cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.Google Reklamlarına Satın Alma Tuşu Geliyor

Android Telefonların Hükümdarlığı Tehlikeye Giriyor, Pazar Geriliyor

YORUMLAR