Yandex Disk, 10 GB Ücretsiz Depolama Alanı ile Türkiye'de

Yandex Disk, 10 GB Ücretsiz Depolama Alanı ile Türkiye'de

Yandex, servislerine bir yenisini ekleyerek bulut bilişim alanındaki ürünü Yandex Disk’i kullanıma sundu. Daha önce bazı dillerde ve ülkelerde hâlihazırda kullanıma sunulan ürün, artık Türk kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek.

Yandex üzerinden alacağınız ya da var olan e-posta adresiniz üzerinden alabileceğiniz gibi doğrudan http://disk.yandex.com.tr/ adresini kullanarak da hizmeti kullanmak için ilk adımları atabilirsiniz. Ücretsiz olarak her kullanıcıya 10 GB alan tahsis eden Yandex, bu alanların kullanıma açılmasını ise adı adım gerçekleştiriyor. 3 GB alanı doğrudan veren Yandex, Yandex Disk bilgisayar programını kurmanız halinde 3GB, programı kullanarak dosya bulut hesabınıza dosya ya da doküman yüklemeniz halinde 2 GB ve hizmeti arkadaşlarınızla paylaşmanız durumunda da 2 GB alanı kullanıma açarak toplam 10 GB’lık alan sağlamış oluyor.

Windows ve OS X; Android ve Apple iOS işletim sistemleri üzerinden program ve uygulamaları indirerek birçok kanaldan dosyalara erişim imkânı tanıyan Yandex, çoklu platform desteği ile dosyaların hemen her cihazdan erişilebilirliği sağlamaya çalışıyor.

Yandex tarafından hazırlanan Yandex Disk’i konu alan Türkçe tanıtım videosu:

Yandex'in disk hizmetinin yanında sunduğu en sık kullanılan özelliklerden bir tanesi de Yandex Browser web tarayıcısı. Tarayıcıya dair tüm indirme işlemleri için Yandex Browser İndir program detay inceleme sayfanızı ziyaret edin.

YORUMLAR