Yandex Haritalar Baştan Aşağı Yenilendi

Yandex Haritalar Baştan Aşağı Yenilendi

Yandex.Haritalar uygulaması yeni bir arayüz ve kullanıcı dostu özelliklerle yenilendi. Yandex.Haritalar artık daha fazla hizmet sunabiliyor.

Yandex.Haritalar uygulaması, sesli arama imkanı, panorama görüntüleri ile desteklenen yön takibi ve sorgulanan yere gitmek için BiTaksi uygulaması kullanarak taksi çağırma gibi özellikler başta olmak üzere başta olmak üzere birçok yeni özellik kazandı. Bu özellikleriyle iOS ve Android için güncellenen Yandex.Haritalar uygulaması oldukça kullanışlı bir hale getirildi.

Yandex.Haritalar yeni kullanıcı arayüzü

Kullanıcı arayüzü çok daha sade hale gelen Yandex.Haritalar’da artık ekranda fonksiyon butonlarının daha az yer kapladığını görebiliyoruz. Öte yandan, kullanıcının ekranda görmek istemediği butonlar ise ekrandan kaldırılabiliyorlar. Bu sayede kullanıcılar ekranda haritanın daha büyük kısmını, daha rahat bir şekilde görebilme şansına sahip oluyorlar.

Yandex.Haritalar için yeni özellikler

Yandex.Haritalar'a gelen yeni güncelleme, mekan aramaları ve rota belirleme gibi yeni ve kullanışlı bir çok özelliğe de kavuştu. Sesli olarak arama yapabilen kullanıcılar aynı zamanda aradıkları mekanın o anda açık olup olmadığını da görebilecekler. Bununla beraber, o noktaya trafik durumuna göre ne kadar süre içinde varabileceği de görüntülenebiliyor. Mekan bilgilerini alan kullanıcılar BiTaksi üzerinden oraya gitmek için taksi de çağırabiliyorlar.

Yandex.Haritalar'da mekanları favori listesine ekleyen kullanıcılar bu listeyi sahip oldukları tüm diğer cihazlardaki Yandex.Haritalar uygulamalarında da kullanabiliyorlar. Yandex.Haritalar uygulaması silinip, sonra tekrar yüklense bile, Yandex hesabıyla giriş yapan kullanıcıların favori mekan listesi silinmiyor.

YORUMLAR