Yandex Navigasyon'a Sesli Komut Özelliği Geldi

Yandex Navigasyon'a Sesli Komut Özelliği Geldi

Yandex'in en başarılı servislerinden bir tanesi olan Yandex.Navigasyon güncellenerek sesli komut özelliğine kavuştu. Böylece artık Yandex.Navigasyon'a "Eve gidelim" dediğinizde sizi evinize götürecek en kısa rotayı hemen gösterecek.

Özellikle gün içerisinde yoğun bir şekilde araç kullananların ve sık seyahat edenlerin işine yarayacak olan yeni özellik ile bilmediğiniz şehirlerde bile istediğiniz yerleri ekrana dokunmanıza gerek kalmadan bulabileceksiniz. Özelliği kullanabilmek için yapmanız gereken şey ise önce sihirli kelime olan "Yandex"i söylemek ve sonrasında da gitmek istediğiniz yerin adını söylemek. Daha net bir örnek vermek gerekirse, "Yandex, Saat Kulesi'ne gidelim" dediğinizde Yandex.Navigasyon sizi saat kulesine götürecek.

Daha önce versiyonunda sesli arama özelliği bulunan Yandex.Navigasyon artık sesli komut özelliğine de kavuşarak sürücülerin cihazların ekranlarına dokunmadan arama yapabilme, kaza ve yol çalışmaları bildirimleri girebilme, sesle rota oluşturma vb. işlemleri rahatlıkla yapabilmelerini sağlıyor.

İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde direksiyon sallayan sürücüler için büyük avantaj olan Yandex.Navigasyon'un tamamen ücretsiz olması onu daha da cazip kılan özelliklerinden bir tanesi. Eğer henüz bir navigasyon uygulaması kullanmıyorsanız altta yer alan indirme bağlantısını kullanarak Yandex.Navigasyon'u ücretsiz indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR