Yandex Navigasyon'un Park Yeri Asistanı Özelliği Devreye Girdi

Yandex Navigasyon'un Park Yeri Asistanı Özelliği Devreye Girdi

Türkiye'de en çok kullanılan mobil navigasyon uygulamalarından bir tanesi olan Yandex Navigasyon'un bir süre önce duyurulan Park Yeri Asistanı özelliği, bugünden itibaren kullanıma alındı. 

Google Maps tarafından bir süre önce Türkiye'de de kullanıma alınan park yeri asistanı özelliği Yandex Navigasyon'a da geldi. Yapılan güncelleme ile uygulamaya eklenen yeni özellik sayesinde, varış noktanızın çevresindeki uygun park yerlerinin size gösterileceği ve bu park yerlerine uygun rota belirlenmesinin sağlanacağı söylendi. 

İstanbul'da yedi bin, Ankara'da ise beş yüzden fazla park yeri noktası bilgisi almaya başlayan Yandex, bunları kullanıcıları ile paylaşacak. Varış noktanıza 200 metre kala devreye girecek olan bu özellik, size o çevredeki park yoğunluğunu gösterecek ve yeni rota önerecek. Bu rotayı kabul etmeniz durumunda uygulama size, en uygun park yerinin olabileceği noktaya doğru yeni bir rota çizecek. 

Bu özelliği kullanabilmek için Yandex'in yaşadığınız şehirde bu özelliği aktif hale getirmesi de gerekiyor. Eğer bu şehirlerden birinde yaşıyorsanız, uygulamanın ayarlar kısmından Park Yeri Asistanı özelliğini devreye almanız durumunda, yeni rota önerilerini ve yoğunluk haritasını görebileceğiniz de belirtiliyor. Oldukça kullanışlı olan ve bazen saatler sürebilen park yeri arama problemine büyük kolaylık getiren bu özelliği denemek için ise hemen aşağıdan uygulamayı cihazınıza yükleyebilirsiniz. 

Yandex Navigasyon Teknolojisinde Devrim Yapıyor

Arama Motoru Devi Yandex Kendi Sürücüsüz Arabasını Geliştiriyor

YORUMLAR