Yandex Ramazanda Ayrı Bir Güzel

Yandex Ramazanda Ayrı Bir Güzel

Rusya kökenli arama motoru şirketi Yandex, hepimizin sevinçle karşıladığı ve yaşadığı Ramazan ayına özel yeni hizmetlerini yayına aldı. 

Her önemli olaya mutlaka destek veren Yandex bu tutumuyla çok seviliyor. Özel günler için hazırlamış olduğu çeşitli logoları ve bazı özel servisleri ile kullanıcılarına faydalı işler yapıyor. Geçtiğimiz Ramazan ayında çeşitli yenilikler yapan Yandex bu sene de elinden geleni yapmış.

Yandex'in en popüler uygulaması bildiğiniz üzere herhangi bir siteye girmeden arama sayfasından istediğiniz bilgiye ulaşabilme kolaylığı. Bu kolaylık Ramazan ayında daha bir ön plana çıkıyor. Mesela siz bir sure veya ayet aramak istiyorsanız Yandex'in arama bölümünden o ayet veya surenin ismini yazıp rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Ramazan temalı hazırlanmış Yandex sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Bu sayfada karşınıza ramazan için özel olarak süslenmiş bir Yandex çıkacak. Daha doğru şeklini söylemek gerekirse Ramazan teması ayarlanmış diyebiliriz. Çünkü dilerseniz bu temayı değiştirebiliyorsunuz.

Ramazanda İstanbul'u özel olarak takip edebileceğiniz Yandex Ramazan sayfasına buradan ulaşabilir, konserlere, iftar alanlarına ve daha birçok bilgiyi kısa yoldan edinebilirsiniz. 

Yandex'in yaptığı yenilikler bunlarla bitmiyor. Aşçı olmak isteyenlere veya o kadar büyük düşünmeyip karnını doyurmak isteyenler için de yemek tarifi aramalarını kolaylaştırmış. Aradığınız herhangi bir yemeğin pişirme süresini ve kaç kişilik olduğunu yine siteye girmeden görebiliyorsunuz.

YORUMLAR