Yandex Şimdi de Android Oyun ve Uygulama Mağazası Açtı

Yandex Şimdi de Android Oyun ve Uygulama Mağazası Açtı

Yandex, yeni bir ürünle birlikte karşımıza çıktı ve Yandex.Store isimli kendi Android oyun ve uygulama mağazasını açtı.

Dün bu saatlerde Yandex Tarayıcı isimli ve Yandex.Browser orijinal adına sahip bir internet tarayıcısını indirilebilir kılan şirket, bu kez Yandex.Store isimli Android oyun ve uygulama mağazası ile gündemde. Henüz kullanıcılara açılmamış olan mağaza, şimdiden bünyesinde oyun ve uygulamalardan oluşan 38 bin içerik bulunduruyor. Kısa sürede sessiz sedasız bir şekilde başlangıç için iyi sayılabilecek bir mağaza açılmasının arkasından en büyük etken ise önemli şirketlerle birlikte çalışılması. Opera bu şirketlerin başında gelen isim.

Bünyesinde yer vereceği ücretli oyun ve uygulamaların satışından %30 pay alacak olan Yandex, birçok GSM operatörü ile anlaşarak GSM operatörlerinin sattıkları Android akıllı telefonlarda Yandex.Store mağaza uygulamasının gömülü olarak kullanıcılara sunulmasını sağlayacak. Yandex bu sayede özellikle de Çin gibi Google Play’in kapalı olduğu pazarlardaki etkinliği bu sayede üst seviyelere çıkarabilecek.

Yandex.Store’un bu ayın sonuna kadar kullanıcılara tam olarak açılması beklenirken, ülkemizde herhangi bir GSM şirketiyle anlaşıp anlaşmadığı ise henüz bilinmiyor.

Yandex'in web tarayıcısı da son aylarda insanların gözdesi haline gelmiş durumda, tarayıcıyı indirmek ve hakkındaki tüm bilgileri elde etmek için Yandex Browser İndir sayfamıza kesinlikle göz atmalısınız.

YORUMLAR