Yandex Trafik Sıkışıklığı Endeksi Sonunda İzmir'e Geliyor

Yandex Trafik Sıkışıklığı Endeksi Sonunda İzmir'e Geliyor

Siz de trafikte saatlerini harcayan sürüclerden misiniz? Bir yerden bir yere gitmek, özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde işkence olabiliyor. Daha önce İstanbul ve Ankara'da bu sorunu Trafik Sıkışıklığı Endeksi ile çözen Yandex, şimdi de İzmir'e doğru yol alıyor.

Artık İzmir'de trafik derdine son. Son zamanlarda ön plana çıkan nadir uygulamalardan biri olan Trafik Sıkışıklığı Endeksi, İzmir için de açılmaya hazırlanıyor. Gerek Yandex'in ana sayfasından, gerek haritalar tarafından, gerekse navigasyon bölümünden ulaşabileceğimiz istatistikler ile İzmir'de adeta Watch Dogs oynar gibi trafik durumunu kontrol edebileceğiz.

Açıklanan bilgilere göre sistem her 4 dakikada bir yenileniyor ve kullanıcıya trafiğin durumunu gösteriyor. Ekranda görünecek olan 0 puan, yolların serbest olduğunu, 10 puan ise trafiğin hiç ilerlemediğini gösteriyor. Arada kalan rakamlar ile de trafiğin ne kadar yoğun olduğunu kendimiz çözüyoruz. 

İzmir'in bir günde 2 yıllık bir süreyi trafikte geçirdiğini düşünürsek, bu uygulama gerçekten sürücüleri rahatlatacak. Özellikle iş çıkışı saatlerine dikkat, uygulama ekranında 8'i bile görebilirsiniz. 

Android Lollipop Nexus 4'e de Geliyor

LINE Sonunda iPad Uygulamasını da Yayınladı

YORUMLAR