Yandex Twym ile Twitter Üzerinden Para Transferi Yapılabilecek

Yandex Twym ile Twitter Üzerinden Para Transferi Yapılabilecek

Rusya'nın en büyük arama motoru olan ve Türkiye arama motoru piyasasınada hızlı bir giriş yapan Yandex yaptığı açıklama ile Yandex.Money adlı servisi aracılığıyla kullanıcıların Twitter üzerinden para transferi gerçekleştirebileceğini duyurdu.

Twym adlı servis sayesinden Twitter hesaplarını Yandex.Money hesabıyla eşleştiren kullanıcılar anlık olarak para transferi işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Şu an için sadece Rusya'daki kullanıcılar için açık olan Twym adlı servis kullanıcıları para transferlerini Ruble üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Sistemin çalışma mantığıysa oldukça basit. Öncelikli olarak hem alıcı hem de göndericinin Twitter hesaplarının Yandex.Money hesaplarıyla ilişkilendirilmiş olması gerekiyor. Ardından para gönderecek kullanıcı, para göndermek istediği kullanıcıyı, para miktarını belirledikten sonra ve @twymru hesabını da tweetine eklemesi gerekiyor. Twymru örneğini aşağıda görebilirsiniz.

Para transferi için Twitter üzerinde gerekli işlemler yapıldıktan sonra kullanıcılar Yandex.Money hesabı üzerinden gendilerine transfer edilen parayı kolayca çekebiliyorlar.

Twym servisi kullanılarak yapılan para transferlerinden yüzde 0.5 gibi bir komisyon yine Yandex tarafından alınıyor. Ayrıca gerçekleştirilmek istenilen para transfer işlemleri için 100bin ruble gibi bir üst sınır bulunmakta ve bu yaklaşık olarak 3300 dolara tekabül ediyor.

Yandex her ne kadar ülkemize hızlı bir giriş yaparak neredeyse tüm servislerini aktif olarak Türk kullanıcılarına sunmuş olsa da şu an için Türkiye'de Twym servisiyle ilgili net bir çalışma yok. Bakalım ilerleyen zamanlarda Yandex'in kullanıcılara Twitter üzerinden para transferi yapmalarına olanak veren servisi Twym ülkemize gelecek mi?

Yandex'in kaliteli servis ve ürünlerinden bir tanesi olan internet tarayıcısını da Yandex İndir program incelememiz ile kolayca PC'nize indirip kurabilirsiniz.

Galaxy S4 Mini Göründü

YORUMLAR