Yandex ve Akınsoft'tan İşbirliği

Yandex ve Akınsoft'tan İşbirliği

Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan ve sürekli olarak yaptığı yeni yatırımlarla adından söz ettirmeyi başaran Yandex bu kez de Türkiye'nin önde gelen yazılım şirketlerinden biri olan Akınsoft ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Yapılan anlaşma sayesinde sektörel yazılımları ve özellikle internet kafeler için sunmuş olduğu çözümlerle tanınan Akınsoft aracılığıyla Yandex arama teknolojileri ve ürünleri, Türkiye'de çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırılacak.

İşbirliğinin duyurulduğu toplantıda basın mesuplarına konuşan Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ "Yandex teknolojileri ve ürünleri ile desteklenecek Akınsoft yazılımları, çok kısa bir süre içerisinde Türkiye'nin dört bir köşesindeki kurumlarda ve pek çok internet erişim noktasında kullanımına sunulacak. Hedefimiz, ürün ve hizmetlerimizi daha fazla kişiye ulaştırmak ve daha fazla vatandaşımızın ihtiyaçlarına yanıt verebilmek." sözlerine yer verdi.

Konuyla ilgili Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın ise ""Yandex'in yerelleşme anlayışını takdirle karşılıyoruz. Türkiye'nin lider yazılım şirketlerinden biri olarak, Yandex'le böylesine bir işbirliği içine girdiğimiz için çok memnunuz. Akınsoft ve Yandex'in daha nice projelere imza atacağını umuyorum. Bu hepimize hayırlı bir başlangıç olsun." sözlerine yer verdi.

Google Glass Göz Kırpması ile Kontrol Edilebilecek

Yandex'in ülkemizdeki sevilen ürünü web tarayıcısını Yandex İndir sayfamızdan kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

YORUMLAR