Yandex.Browser Artık Mobil

Yandex.Browser Artık Mobil

Kullanıcılara internette hızlı ve güvenli gezinme deneyimi yaşatan Yandex.Browser’ın Android ve iPad tabanlı akıllı telefonlar için geliştirilmiş mobil sürümü bugün kullanıma sunuldu. Yenilenen Yandex.Browser mobil tarayıcı kullanışlı arayüz tasarımı ve entegre arama fonksiyonları ile mobil internet deneyimini bir üst seviyeye taşırken, masaüstü sürümünün en beğenilen özelliklerine ek olarak geliştirilen yeni özelliklerle geliyor.

Hız ve rahatlık kavramlarını birleştiren Yandex.Browser mobil tarayıcının yeni sürümü, ülkemizde sıkça yaşadığımız bağlantı yavaşlığı, hareket halinde olma gibi nedenlerle konforlu mobil internet deneyimi yaşayamama sorununu çözüyor. İnternet adrelerinin yanı sıra arama sorgularının da yazılabildiği akıllı arama satırı, TwitterFacebook – Vikipedi gibi popüler sorgularda arama sonuçlara gitmenize gerek kalmadan ilgili internet sitesi ekranınıza getiriyor.

Mobil cihazlara özel yeni Yandex.Browser’da popüler fotoğraf, mekan aramalarında Yandex’in video arama, görsel arama ve ilgili en yakın mekanların gösterildiği bir harita sonuçları ile karşılıyorsunuz. Beğendiğiniz internet sitelerine kolayça ulaşmanızı sağlayan favoriler çubuğu artık mobil sürümde de kullanılabiliyor. Ayrıca akıllı telefonunuzun mikrofonu üzerinden sesli arama gerçekleştirmeniz de mümkün.

Yeni Yandex.Browser mobil tarayıcının arayüzü akıllı telefon ve tabletlerin kullanımındaki farklılıklar göz önüne alınarak geliştirildiğinden hareket halinde rahat bir internet deneyimi sizleri bekliyor. Örneğin günümüzde büyük ekranlı akıllı telefonların tek elle kulanım kolaylığı sunması düşünülerek arama satırı ekranın alt kısmına yerleştirilmiş. Ayrıca iPad sürümüne özel, ekranı ikiye bölerek aynı anda hem arama yapmak hem de siteleri gezmek mümkün.

Yenilenen Yandex.Browser mobil tarayıcı masüstü sürümünde olan Turbo modu özelliği sayesinde internetin yavaş olduğu zamanlarda internet sayfalarının içeriğini sıkıştırarak sayfaların hızlı yüklenmesini sağlıyor. Böylece hem zamandan hem de internet kotasından tasarruf ediliyor.

Yeni Yandex.Browser mobil tarayıcı iPhone ve Android tabanlı tablet kullanıcıları için 2013 sonbahar ayında kullanıma sunulacak. Mobil tarayıcının tanıtım sayfasına mbrowser.yandex.com.tr adresinde ulaşılabiliyor.

HTC One için Android 4.2.2 Güncellemesi Yolda

YORUMLAR