Yandex.Metro Android ve iOS Uygulamaları Yayınlandı

Yandex.Metro Android ve iOS Uygulamaları Yayınlandı

Toplu taşımada raylı sistemleri tercih eden takipçilerimiz için oldukça güzel bir haberimiz var. Yandex.Metro uygulaması Android ve iOS kullanıcıları için yayınlandı ve şimdilik her ne kadar ülkemizde sadece İstanbul'da yer alan raylı sistemleri desteklese de gelecekte daha fazla ili kapsama olasılığı bulunduğu için göz atmadan geçmek istemeyeceğinize inanıyorum.

Uygulamanın ana ekranını açtığınız anda İstanbul'un metro ve tramvay haritası karşınıza çıkıyor ve daha sonra bu harita üzerindeki istasyonlara tıklayarak incelemelerde bulunabiliyor, haritaya uzaklaştırma yahut yakınlaştırma işlemleri uygulayabiliyorsunuz. Böylelikle hangi hatları takip etmek istediğinize dair karar vermek için yeterince imkanınız oluyor.

Fakat uygulamanın tek özelliği harita gösterebilmek değil. Zira içerisindeki rota belirleme aracı sayesinde hangi duraktan hangi durağa varmak istediğinizi seçebiliyor, daha sonra Yandex.Metro'nun size sunduğu yolu takip ederek ve aktarmalar yaparak hedefinize ulaşabiliyorsunuz.

Bu esnada seferlere dair geliş ve varış bilgileri, hangi duraklarda duracağına dair veriler ve metro çıkışına en yakın vagon bilgisi gibi bilgileri de sunabilen Yandex.Metro, İstanbul'da raylı sistemlerle yolculuk yapanların tercihleri arasında yer alacaktır.

Uygulamada şu anda yer alan şehirleri kısaca listelersek;

  • İstanbul
  • Moskova
  • Saint Petersburg
  • Minsk
  • Kharkiv
  • Kiev

Uygulamayı indirmek ve hemen faydalanmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Google Chrome 44 Yayınlandı, Popüler Tarayıcı Artık Daha Güvenli

Twitter Yeniden Engellendi! - 22.07.2015

YORUMLAR