Yandex.Store Android Uygulama Mağazası Yayınlandı

Yandex'in Google'a karşı geliştirdiği servislerden sonucusu ise Yandex.Store oldu ve Android telefon kullanıcıları artık uygulamalarını Yandex.Store kullanarak da indirebilecekler.

Yandex.Store Android Uygulama Mağazası Yayınlandı

Android akıllı telefonlar şu anda dünya genelinde en yüksek kullanım oranına sahipler ve Apple’ın ana vatanı olan ABD haricinde her yerde liderliklerini koruyorlar. Android denilince aklımıza direkt olarak Google gelse de Yandex her alanda olduğu gibi mobil alanda da Google ile rekabeti koruma amacında görünüyor.

Google Play’e alternatif olarak hazırlanan Yandex.Store Android Mağazası uygulaması Yandex tarafından resmen yayınlandı ve şirket giderek mobile kaymakta olan kullanıcılara da hizmet verebilmek amacıyla web tarayıcısından tutun da arama motoruna kadar geniş bir skalada gerçekleştirdiği servislerine böylece bir yenisini daha eklemiş oldu.

Kullanım kolaylığı ve Kaspersky ile gerçekleştirdiği güvenlik taramaları ile hem hızlı hem de güvenli bir yapıya sahip olan Yandex.Store böylece Google Play’de yer alan güvensiz uygulamalar ve uygunsuz içeriklere karşı da aktif bir önlem almış durumda. 

Yandex.Store içerisinde yer alan uygulamaların satışları neticesinde yüzde 70 pay geliştiriciye ve yüzde 30 pay ise Yandex’e kalacak. Böylece pek çok geliştiricinin de kısa süre içerisinde uygulama satışlarını Yandex.Store üzerinden gerçekleştirmesi bekleniyor.

Aynı zamanda Yandex web tarayıcısı ile çok daha hızlı ve kaliteli bir internet deneyimine merhaba diyebilirsiniz. Yandex İndir inceleme sayfamızı ziyaret etme fırsatını kaçırmayın.

Sony Xperia Tablet Z tanıtıldı

YORUMLAR