Yandex'ten Büyük Atak

Yandex'ten Büyük Atak

ComScore tarafından yayınlanan en çok kullanılan arama motorları istatistiklerinde Yandex'in ciddi bir gelişim sergilediği gözleniyor. İstatistiklere göre dünyanın en çok arama yapılan arama motoru %65'lik pay ile Google. Dünya çapında 115 milyar civarındaki arama bu motor üzerinden gerçekleştirilirken Google'ı Çin'de hizmet verem Baidu izlemekte. yaklaşık 14.5 milyar arama yapılan Baidu %8 paya sahip.

3. sırada ise 8.6 milyar arama yapılan Yahoo %5 paya sahip. 4 sırada bir önceki istatistiklerde Microsoft'un Bing'i yer alırken yeni istatistiklerde Yandex Bing'in tahtını devralarak 4. sıraya yükseliyor. Yandex ile 4.8 milyar arama yapılrken Bing ile 4.48 milyar arama yapılmakta.

Yandex şu an için Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Beyaz Rusya ile ülkemizde hizmet vermekte. Bing kadar yaygın bir çevrede kullanılmayan Yandex için bu gerçekten büyük bir başarı. Yandex gelecek için hizmet vermekte olduğu ülkelerin sayısını arttırma niyetinde.

Yandex'in arama motoruyla bütünleştirilmiş kendi tarayıcısını sitemiz üzerinden indirebilirsiniz:

Aşağıda yer alan indirme butonu sayesinde Yandex Browser İndir sayfamızı da görebilir, programa dair incelememizi bulabilirsiniz.

Google Reklamları Yakında Yahoo Sitelerinde Görülmeye Başlayacak

YORUMLAR