Yanmaya Dayanıklı Samsung Galaxy Note 7 İade Kutusu Yapıldı

Yanmaya Dayanıklı Samsung Galaxy Note 7 İade Kutusu Yapıldı

Samsung Galaxy Note 7 cihazları, biz her ne kadar istemesek de hayatımızdan çıktı. Çıkarken Samsung’u da borsada 19 milyar dolar kadar zarar sokmaktan geri kalmadı. Şimdi Samsung Galaxy Note 7 iadesinde güvenliği sağlamak için Samsung tarafından yeni bir çözüm üretildi.

Yanıp patlayan bir ürünün iadesinin oldukça riskli olabileceğini düşünen Samsung, iade sırasında kargoların tehlike saçmaması için bir ürün geliştirdi. Böyle bir tehlike arz eden ürünün elbette güvenli yollardan taşınabiliyor olması gerekiyor. Kargo şirketleri ve posta yoluyla ürün iadesinde riskin en aza indirilmek istenmesi bu yüzden çok doğal.

Bu yüzden Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının iadesinde güvenli bir yol olarak kullanılacak bir ürün tasarlanmış bile. Samsung Galaxy Note 7 için Xdadevelopers isimli bir girişimci şirket tarafından geliştirilen bu koli, ürünün iade esnasında güvenli kalmasını ve patlayıp etrafa zarar vermesini önleyecek. Koli bütün Note 7 sahiplerine gönderildi. İade yapmak isteyen Samsung Galaxy Note 7 sahiplerinin ve tabii ki posta ve kargo şirketlerinin yüreklerine su serpecek olan bu koli, termal ısıya dayanıklı bir kutu ile bir çift eldiven barındırıyor. Yangın tehlikesi potansiyeli olan ürünü bir yerden bir yere taşımak için oldukça yararlı bir ürün olan "Yangınsavar koli" bir de kullanma kılavuzuyla beraber geliyor.

Koli sadece karadan taşıma için tasarlanmış. Uçaklarda kullanılmasına izin verilmiyor. 

Samsung Borsada da Yandı

Samsung Türkiye, Galaxy Note 7 Değişim Programını Durdurdu

YORUMLAR