Yapay Zeka Destekli Robot Valiz Ovis Suitcase ile Tanışın

Otonom Özellikli Bavul Bir An Olsun Peşinizden Ayrılmayacak

Yolculuğa çıkmadan önce içi tıkabasa dolu valizleri taşımak bir hayli zor olabiliyor. Neyse ki, otonom odaklı bir şirket olan ForwardX Robotics, sizin için daha iyi bir seyahat arkadaşı geliştirdi. Yapay zeka destekli robot valiz Ovis Suitcase ile tanışın.

2016 yılında kurulan Çinli ForwardX Robotics firması, otomatik olarak sizi takip eden bir bavul tasarladı. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan akıllı bavul, otonom sürüş modu ve yapay zeka ile destekleniyor.

Ovis Suitcase adını verdiği bavulunu Las Vegas’ta düzenlenen CES 2019’da sergileyen ForwardX, akıllı bavulun 799 dolar fiyat etiketi ile 2019’un ilk yarısında müşterilere sunulacağını söyledi.

Şirket, geçtiğimiz yıl düzenlenen CES fuarında prototip modeli CX-1’i tanıttıktan sonra yeni akıllı bavuluna çeşitli takip sensörleri, GPS izleme modülü ve yürüyen merdivenler için manuel bir mod dahil olmak üzere bir dizi önemli özellik kazandırdı.

Ovis Suitcase akıllı bavul

Ovis Suitcase, standart valizlerin aksine havaalanları, sokaklar ve oteller de dahil olmak üzere her yerde kullanıcıları takip etmek için kendi kendine sürüş teknolojisini kullanıyor. Bavulun sahip olduğu sensörler, etrafındaki nesneleri görmesini sağlıyor. Böylece kullanıcıların, bavulun bir yere çarpmasından endişe duymalarına gerek kalmıyor.

ForwardX Robotics, akıllı bavuluyla müşterilerine ileri teknoloji ve sorunsuz seyahat deneyimleri sunmayı amaçladıklarını söylüyor.

ForwardX Robotics CEO'su Nicholas Chee, günümüzde robotların çoğunun tek bir görevi yapmak için programlandıklarını söyleyerek, “Yapay zeka destekli robotlarımız, otonom araçlara benzer şekilde insanlardan çok sınırlı yardım alarak birçok işlevi yerine getirebiliyor. Bunu robot teknolojisindeki bir sonraki buluş olarak görüyoruz” dedi.