Yapay Zeka Müzik Klibi Yaptı!

Yapay Zeka Müzik Klibi Yaptı!

Yapay zeka, önümüzdeki yıllarda hayatımızda giderek çok daha büyük bir öneme sahip olacak. Elon Musk gibi bazı insanlar yapay zekanın tehlikelerine dikkat çekseler de kimisi de uzun vadede bizlere yardımcı olacağını ve gelişmiş teknolojilere kapı aralayacağını söylüyor. Son örnek, yapay zekanın müzik klibi yapabildiğini gösteriyor. İşte yönetmenlere taş çıkartan o müzik klibi!

Şüphesiz yapay zekanın yetenekleri insan zihninin sınırlarını zorluyor. Çinli müzik yıldızı Chris Lee'nin “Rainy Day, But We Are Together” adlı şarkısının klibi, Intel'in yapay zeka teknolojisinin üstün yetenekleri ile oluşturuldu. Bu, Intel'in yapay zeka kullanarak yaptığı ilk müzik videosu.

Video klibi yapımcıları, yüzü 3D olarak anında yeniden oluşturmak ve hareketlerini gerçek zamanlı izlemek için bir makine öğrenme sistemi geliştirdi. Hatta bu sistem, Lee'nin yüz ifadelerini dahi izledi ve birebir aktardı. İstediği sahneleri yakalayan yapımcılar, özel efektlerin tamamını yapay zekaya bıraktılar. 

Bu, gelecekte insan müdahalesi olmadan videolar oluşturmak için yapay zekanın nasıl kullanılabileceğine dair harika bir örnek. Kim bilir, belki de bugün hayranı olduğumuz ünlü şarkıcıların klipleri, yakın bir gelecekte yapay zekalar tarafından oluşturulacak. Elon Musk'ın bu konu hakkında ne düşündüğünü merak etmiyorum değil.

Yapay zekanın yaptığı müzik klibini beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR