Yapay Zekadan Beyin Yakan 'Bitcoin Nedir?' Videosu

Yapay Zekadan ‘Bitcoin ve Kripto Para Nedir’ Sorusuna İlginç Video

Satoshi Nakamoto tarafından yaratılan ve 10 yıllık bir geçmişe sahip olan Bitcoin, bilhassa son bir yıldır manşetlerden düşmüyor. Dolayısıyla şimdiye kadar Bitcoin’in ne olduğu hakkında az çok bilgiye sahip olduğunuzu varsayıyorum. Birçok farklı mecradan dinlediğiniz veya okuduğunuz Bitcoin’e bir de yapay zekanın gözünden bakmak ister misiniz? 

Kısa bir zaman zarfında tüm dünyayı etkileyen ve değiştiren Bitcoin, kimilerine göre internetten sonra hayatımıza giren en büyük teknolojiyken, kimilerine göre ise havası sönmeye başlayan bir balon.

Merkezi banka sistemlerinden bağımsız bir ekosistemde işlem gören Bitcoin ve diğer sanal paralar, bu yönüyle geleneksel paralar gibi spekülasyonlardan mümkün mertebe etkilenmiyor. 

Ekonomi dünyasının yeni nesil yatırım enstrümanının merkezinde iki temel şey var: Açık kaynak ve Blockchain teknolojisi.

bitcoin ve kripto para nedir

Bugün hala kim olduğu sır gibi saklayan Satoshi Nakamoto tarafından geleneksel bankacılık sistemlerine iyi bir alternatif sunmak ve insanların yatırım ve para transferi gibi birçok işlemini daha masrafsız ve kolay bir hale getirmek için tasarlanan Bitcoin, bugün gelinen noktada 400 milyar doları geçkin bir işlem hacmine ev sahipliği yapıyor.

Tüm bu bilgileri az çok bir yerlerden duydunuz. Ancak şimdi izleyeceğiniz video, Bitcoin hakkında bildiğiniz her şeyi değiştirebilir, daha doğrusu aklınızı çorbaya çevirebilir.

Botnik Sutidios’un YouTube hesabından yayınladığı videodaki metin, tamamen yapay zeka yazılımı tarafından hazırlandı. İnternette şu ana kadar yapılmış 'Bitcoin ve Kripto para nedir?' aramalarını kaynak olarak alan yazılım, ortaya hayli karmaşık bir metin çıkarmış.

21. yüzyılın en önemli buluşlarından bir tanesi olarak gösterilen Bitcoin’i yapay zekanın dahi tam olarak açıklayamadığını düşünürsek, dijital çağın bu mucizesine insanoğlunun bir anlam verememesi gayet anlaşılır bir durum.

İşte o video: