Yapılan Ankette Facebook ve Twitter En Sevilmeyen İlk 2 Firma Olarak Çıktı

Yapılan Ankette Facebook ve Twitter En Sevilmeyen İlk 2 Firma Olarak Çıktı

Neredeyse herkesin sürekli kullandığı en büyük sosyal medya ağları olan Facebook ve Twitter sanıldığı gibi sevilen firmalar değilmiş. Value Walk firmasının yaptığı bir anket çalışması sonucunda ortaya çıkan gerçek, Facebook ve Twitter'ın en sevilen değil, aksine en nefret edilen iki firma olduğu.

İnternet üzerinde 6200 kişi ile gerçekleştirilen anketin sonuçları beklenmedik şekilde sonuçlar verdi. Günümüzde neredeyse kullanmayan kimsenbn kalmadığı Facebook ve Twitter, sokakta bir röportaj yapsak en sevilen sosyal medya platformları olarak çıkacak diye düşünürüz. Fakat hiç de öyle değilmiş.

Peki internet kullanıcılarının Facebook ve Twitter'dan nefret etmesinin en büyük sebepleri neler olabilir? sorusunu sorduğumuzda, akla ilk gelen seçenekler, Facebook'un sürekli yenilenen gizlilik sorunları ve sunulan reklamlar.

Bir çok kullanıcı Facebook ve Twitter gibi platformlarda kişisel bilgilerinin kullanılmasından ya da bu önemli bilgilerin gizli kalmamasından yana şikayetçi. Bunlara ek olarak Facebook'un uygulamış olduğu reklam politikası da kullanıcıları oldukça rahatsız ediyor. Son zamanlarda biraz düzelmesine rağmen, geçtiğimiz dönemlerde reklamlar konusunda pek çok kullanıcı hem yanılgıya düştü hem de zor durumda kaldı.

Kişisel bilgilerini koruyamamanın endişesi içinde olan Facebook kullanıcıları, alternatif ve daha büyük bir servis olmadığı için Facebook'u kullanmaktan vazgeçemiyor, fakat Facebook'tan nefret etmeye başlıyorlar.

Yapılan anket sonucunda en sevilmeyen firmalar olarak Facebook ve Twitter ilk 2 sırayı alırken, beklenmedik bir şekilde Google ve Apple ise en popüler firmalar olarak öne çıktı.

Facebook ve Twitter hakkındaki görüşlerinizi bizlere yorum bölümünden yazarak, neden sevdiğinizi ya da sevmediğinizi kısaca açıklayabilirsiniz. Böylece biz de kendi küçük çaplı anketimizi yapmış oluruz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Facebook Finansal ve Sosyal Rakamlarını Açıkladı

YORUMLAR