Yaptıkları Robotlarla Yarıştılar, Eğitim Bursunu Kaptılar

Yaptıkları Robotlarla Yarıştılar, Eğitim Bursunu Kaptılar

İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Robot Yarışması birbirinden üstün robotlara ev sahipliği yaptı. Yarışmada dereceye girenler başarı bursu ile ödüllendirildi.

Türkiye'de robotik alandaki çalışmaların arttırılması ve teşviklendirilmesini amaçlayan yarışma, bu yıl İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Kampüsünde gerçekleşti. Katılımcıların teknoloji öğrenimini, üretimini ve yaratıcılığını tetikleyen yarışmada çizgi izleyen robot, sumo robot, mini sumo ve serbest kategoride yarışmalar düzenlendi. Yarışma sonunda dereceye giren yarışmacılar ise İstanbul Aydın Üniversitesi'nden başarı bursu kazandılar. 

Yapılan yarışmada konuşan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Nuri Uçan, "Bu yıl düzenlediğimiz yarışma diğerlerinden farklı olarak başarı bursu içeriyor ve bu katılımcılar için gerçekten çok önemli bir nokta. Başarı bursu ile kalmayıp dereceye giren öğrencilere model patent desteği de sağlıyoruz. Geleceğin mimarı olacak mühendislik öğrencileri için bu yarışma çok önemli bir yere sahip." şeklinde açıklama yaptı.

Yarışmada Mini Sumo kategorisinde hakemlik yapan Mekatronik Bölümü öğrencisi Suat Atakan Ulubay ise, "Yarışmaya katılanlar gerçekten çok büyük şans elde ediyorlar. Burada hem tecrübe kazanıp hemde sektörden başka kişilerle birebir görüşme imkanı sağlıyorlar. Biz burada Türkiye'de düzenlenen robot yarışmalarında büyük başarılar elde ediyoruz. Bu yüzden burada düzenlenen yarışmalara katılmak oldukça önemli bir rol oynuyor." ifadelerini kullanarak yarışmanın öneminden bahsetti.

Eğer bu alanda çalışmalarınız varsa her yıl düzenlenen bu yarışmalara katılarak ülkemizi robotik alanda ileri götürebilir ve büyük tecrübeler kazanabilirsiniz.

Robotlar Savaşı Başladı

Oyun Oynayan Akıllı Robotlar

Öğrenebilen Akıllı Robotlar

YORUMLAR