Yaşasın, Google Artık Spoiler Vermeyecek

Yaşasın, Google Artık Spoiler Vermeyecek

Seyrettiğiniz bir dizinin, seyretmeye henüz fırsat bulamadığınız yeni bölümleri hakkında sosyal medyada konuşulunca sinir oluyor musunuz? Google sizi artık seyretmediğiniz film ve dizilerin sonunu bu şekilde öğrenmekten koruyacak.Sevdiğiniz dizilerde olan gelişmeleri hızlı takip edecek vaktiniz olmayabilir. Günü gününe bunu yapabilecek zamanınız olmaması çok doğal. Ancak size doğal gelmeyen şey sosyal medyada arkadaşlarınızın ortalığa saçtığı ve sizin henüz izleyemediğiniz bu gelişmelerle karşı karşıya kalmaksa, artık çaresi var. Sosyal medya birçok filmin sonunun, maç skorlarının ve dizi finallerinin pervasızca uçuştuğu bir yer. Bundan sakınmak neredeyse imkansız sanıyorduk ama değilmiş.

Google yeni bir yazılım için patent aldı. Eğer sevdiğiniz ve takip ettiğiniz, hatta görmediğiniz filmleri sosyal medyanızda işaretlerseniz, bu eserler hakkında arkadaşlarınızın konuşup tartıştığı hiçbir iletiyi görmeyeceksiniz. Bu yazılım sadece film ve dizileri kapsamıyor edebiyat ve müzik de bu kapsama dahil. Okumadığınız bir kitap ya da dinlemediğiniz bir albüm hakkında arkadaşlarınızın yaptığı eleştirilerden uzak kalabiliyorsunuz. Google arkadaşlarınızın bu şekilde paylaştıkları içerikleri bulanık bir şekilde size sunarak bakıp bakmamayı tamamen size bırakacak.

Aslında sistem zaten hakkımızda bolca veri toplayan Google’a daha fazla özel bilgi depoluyor olmak anlamına geliyor. Yani Google izlenen her kanalı, her YouTube videosunu veya dijital medya sayfasını tarıyor olacak. Ancak bir noktada dolaylı yoldan ulaşacağı veriyi, ilk elden teslim edip etmemek tamamen bize kalmış bir durum. Sonuç olarak kimse Game of Thrones’da sezon sonunu seyretmeden öğrenmek istemez. 

Google Dokümanlarına Canlılık Geldi

Google'ın Çılgın Projeleri

Google+ Hesabımı Nasıl Silerim?

YORUMLAR