YAZGİG'18 (Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günü) Başlıyor

Türkiye’de Yapay Zeka ve Görüntü İşleme konularında en büyük organizasyon olan YAZGİG’in dördüncüsü başlıyor. Tamindir olarak medya sponsoru olduğumuz etkinlikte alanında uzman birbirinden değerli isimler, şu anda en çok konuşulan konulardan yapay zeka ve görüntü işlemede gelinen son noktayı katılımcılarla paylaşacak. Etkinlik, bilimle dolu bir hafta sonu geçirmek isteyen herkese açık.

Filmlerden çıkıp hayatımızın bir parçası olan, şu günlerde en çok konuştuğumuz, tartıştığımız konulardan yapay zeka ve savunma sanayinin yanı sıra insan sayma ve tanıma, yüzden cinsiyet ve yaş aralığı tahmini gibi projelerle hayatımıza giren görüntü işleme hakkında tüm merak edilenlerin yanıtlandığı Türkiye’deki en kapsamlı etkinlik olan YAZGİG’in bu sene dördüncüsü düzenleniyor.

Ankara Üniversitesi Yapay Zeka ve Görüntü İşlemi Topluluğu tarafından 28 Nisan 2018 tarihinde Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda düzenlenecek etkinlikte Derin Öğrenme ile Bilgisayarlı Görü, Robotlarda Hareket Planlama, Otonom ve Yarı-Otonom Taşıtlarda Planlama ve Kontrol gibi önemli konular konuşulacak.

Konuşmacılar:

 

  • Merve Ayyüce KIZRAK (Co-Founder of Deep Learning Türkiye) - Derin Öğrenme ile Bilgisayarlı Görü 101
  • Fatih ÖMRÜUZUN (Managing Director at VISRATEK) - Defense & Information Technologies
  • Erol ŞAHİN (ODTÜ / Associate Professor Computer Engineering Dept. KOVAN Research Lab.) - Robotlarda Hareket Planlama
  • Şefik İlkin SERENGİL (SOFTTECH - Machine Learning Engineer) - Derin Öğrenme Peki Ama Ne Kadar Derin?
  • Volkan SEZER (İTÜ / Asst. Professor & Vice Chair of Control and Automation Engineering Department) - Otonom ve Yarı-Otonom Taşıtlarda Planlama ve Kontrol
  • Ahmet Faik GÜVEN (Chief Researcher at TUBITAK BILGEM)

İnsanoğlu gerçekten de güçlü bir yapay zeka elde edebilecek mi? Yapay zeka hayatımıza hangi alanlarda ne gibi kolaylıklar getiriyor? Kendini farklı projeler içinde gösteren Görüntü İşleme ilerleyişini daha ne kadar sürdürecek? Görüntü İşleme alanında hangi çalışmalar yapılıyor? Bunlar gibi pek çok sorunun yanıtını YAZGİG - Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Günü’nde bulacağız.

Etkinlik sayfası: http://yazgig.org

Etkinlik kaydı: https://www.biletino.com/event/eventdetail/5196

Etkinlik yeri: Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu SIHHIYE - ANKARA