YemekSepeti Taciz İddiası Hakkında Açıklama Yaptı!

YemekSepeti, Banabi'nin deposunda 14 yaşında bir çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası hakkında açıklama yaptı.

yemeksepeti-cinsel-istismar-iddiasi-hakkinda-aciklama

YemekSepeti'nin sahibi olduğu BanaBi'nin deposunda bir çocuğun cinsel istismara uğradığı iddia edildi. İddia kısa süre içerisinde sosyal medyada gündem oldu. YemekSepeti tarafından resmi açıklama yapıldı.

YemekSepeti Taciz İddiası Hakkında Resmi Açıklama Yaptı

Yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi:

"Kısa bir süre önce Yemeksepeti Banabi Maltepe depomuzda, çalışanlarımızdan birinin adının karıştığı taciz iddiası gündeme gelmiştir. İlgili iddia adalet hususunda tek yetkili olan adli mercilerle derhal paylaşılmıştır. Aynı depoda farklı pozisyonlarda çalışan 3 işçi işleyişi ya da hukuki girişimleri beklemeden iddiaya adı karışan kişiyi şiddetli darp etmişlerdir.

Olay, depo yöneticilerimiz ve bölge müdürlerimiz tarafından ilgili departmanlarımıza bildirildikten sonra hem iddianın muhatabı kişinin hem de kavgaya karışan çalışanlarımızın iş akitleri iş kanununun ilgili hükümlerine uygun olarak sona erdirilmiş; söz konusu üzücü iddianın tüm yönleriyle araştırılması için yetkili merciler, hukuk birimimiz tarafından derhal bilgilendirilmiştir. Hukuku tüm işleyişin merkezine almış bir kurum olarak, yasaların dışında kalan herhangi bir seçenek bizim için yok hükmündedir; değerlendirilmesi bir kenara, gündemimizde dahi olamaz.

İddia edilen hususların adli merciler tarafından titizlikle araştırılarak aydınlatıcalacağına olan inancımız tamdır. Süreci tüm aşamaları ile takip etmeye devam edeceğiz."

YORUMLAR