Yeni Alışveriş Merkezimiz Facebook Messenger Olacak

Yeni Alışveriş Merkezimiz Facebook Messenger Olacak

1.4 milyar Facebook kullanıcısı için Facebook Messenger hala en çok tercih edilen iletişim araçlarından biri. Facebook bu potansiyeli bir alışveriş merkezi alt yapısıyla birleştirmeye hazırlanıyor. Facebook dün yaptığı bir açıklamada, Facebook Messenger’ın insanların farklı sitelere girmeden tüm alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir platform olacağının sinyallerini verdi. Bunun sonucu olarak mesajlarınızda cep telefonu, kazak, ayakkabı gibi kelimeler geçtiğinde reklam bombardımanına tutulma riskimiz artıyor olabilir mi? Hem evet, hem hayır. Facebook bu uygulama için özel standartlar belirleyecek. Sadece belli mağazalarla anlaşacak ve istersek bu mağazaların reklam ve ürün tavsiyelerini kapatıp görünüp görünmemelerini ayarlayabileceğiz.

Facebook konuyla ilgili olarak ABD’nin ünlü tekstil perakende satış sitesi Everlane ve Zulily ile anlaşıyor. Bu şirketlerin Facebook Messenger üzerinden satış yapmasına, ödeme almasına ve fatura göndermesine izin veriyor.

Facebook, Acil Para Lazımsa En Yakın ATM Facebook Messenger'da haberimizde paylaştığımız sistem benzeri bir ödeme planını hayata geçirerek satın alımları da kolaylaştıracak. Kısaca Facebook Messenger artık o bildiğimiz sakin iletişim ağı olma hedefinden biraz sapacak gibi görünüyor.

Facebook Ziyaret Etmemiz Gereken Tek Site Olma Yolunda İlerliyor

Facebook'un Messenger İçin Yeni Planları Var

YORUMLAR