Yeni Android Güncellemeleri Bütün Telefonlara Aynı Anda Gelecek

Yeni Android Güncellemeleri Bütün Telefonlara Aynı Anda Gelecek

Google, bir süredir yeni Android sürümlerini önce kendi telefon markası Nexus için önceden çıkartıyordu. Yani bir Nexus modeli sahibiyseniz, herkesten önce yeni sürümü deneme şansı yakalayabiliyordunuz. Fakat artık böyle olmayabilir.

Geçtiğimiz yıl duyurulan ve birçok yenilikle karşımıza çıkan Android 6.0 Marshmallow, hala birçok telefon modeli için kullanıma alınmış değil. Birçok büyük telefon üreticisi, yeni sürüme geçmek için acele etmiyor bundan dolayı da sadece son modellerde Android 6.0 Marshmallow kullanılabiliyordu.

Bir Reddit kullanıcısının ortaya çıkardığı ayrıntıya göre; artık yeni Android sürümleri bundan böyle herkes tarafından kullanılabilecek. Bunun için Google’ın beta programını genişleteceği ve diğer telefon üreticilerini de işin içine katacağı iddia ediliyor.

FUNExtreme takma isimli Reddit kullanıcısı, Android N sürümü için hali hazırda devam eden beta süreci için hazırlanan kullanıcı sözleşmesinde değişikliğe gidilmiş olduğunu keşfetmiş. Yapılan değişiklikten sonra sözleşmeye şöyle bir ibare eklenmiş: “Android Beta programında kullanıcılarla birlikteliğe gidilecek. İlerleyen Android N sürümlerinden başlamak itibariyle daha fazla telefon, diğer üreticiler de dahil, desteklenecek.”

Yeni bir Android sürümü çıktığında, diğer üreticiler bu sürümleri kendi cihazları için tekrar özelleştiriyorlar. Bu özelleştirme süreçleri bazen yılları bulabiliyor. Beta programının herkese açılmasıyla birlikte, özelleştirme süreçlerinin kısalacağı da tahmin ediliyor. 

Sony Xperia Z2, Z3, ve Z3 Compact Modellerine Android Marshmallow 6.0.1 Güncellemesi Geldi

Samsung Note 4 Android 6.0 Marshmallow Güncellemesini Almaya Başladı

Windows ve Android Telefonlar Birbirine Bağlanabilir

YORUMLAR