Yeni Apple iMac 30 Kasım’da Satışa Sunulacak

Yeni Apple iMac 30 Kasım’da Satışa Sunulacak

Apple iMac’in son versiyonu bu hafta Cuma günü satışa sunuluyor. 21.5 inçlik model 30 Kasım’da kullanıcılarla buluşmayı beklerken, 27 inçlik modelin çıkışının Aralık ayını bulacağı belirtildi.

Apple bu sabah 21.5 inçlik modelin 30 kasım günü Apple Online Store, Apple’ın perakende mağazaları ve bazı Apple yetkili satıcıları üzerinden kullanıcılara ulaştırılacağını duyurdu. 27 inçlik model için Apple Online Store’dan sipariş verilebilecek ancak, bu modellerin teslimatı Aralık ayında yapılmaya başlanacak.

2012 çıkışlı yeni iMac, 8 GB hafıza, 1 TB sabit sürücü, dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci, Nvidia GeForce grafik işlemcileri ve geleneksel plaka tabanlı sabit disk ile katı halde depolamayı birleştiren bir hibrit yeni Fusion Sürücü’ye sahip şekilde gelecek.

21.5 inç modelin fiyatı $1,299’dan, 27 inç modelinki ise $1,799’dan başlıyor.

Apple, iMac’in sunumunu, Ekim ayında iPad-Mini ve dördüncü nesil iPad’in tanıtıldığı etkinlikte gerçekleştirmişti. Bu tanıtımla ilgili bilgileri size “Yeni Nesil iMac Tanıtıldı, İşte Özellikleri” adlı yazımızda vermiştik. Hatırlamak isteyen okuyucularımız göz atabilir.

YORUMLAR