Yeni Apple Servisleri Bakın Hangi Uygulamaların Hayatını Karartacak

Yeni Apple Servisleri Bakın Hangi Uygulamaların Hayatını Karartacak

Apple iPhone ve iPad kullanıcıları WWDC 20015 Konferansında yeni açıklanan servislerin ardından, bazı alışkanlıklarına veda edecekler. 

Apple yeni servislerinin üzerindeki sır perdesini araladı. Gelecek olan yeni servisler birkaç ay içerisinde kullanıcılarda alışkanlık haline gelmiş bazı uygulamaların terk edilmesine yola açabilirmiş gibi görünüyor. Apple’a gönülden bağlı kullanıcılar artık bu yeni uygulamalarla geleneksel bazı uygulamalardan sıyrılacaklar ve yeni servisleri telefonlarına yükleyecekler.

Flipboard vazgeçilecek uygulamalardan ilki gibi görünüyor. Apple, News adını verdiği yeni haber servisiyle iPhone kullanıcılarının eski göz ağrısı Flipboard’un hakimiyetini zedeleyebilir. News servisi neredeyse Flipboard’un klonu olabilecek kadar aynı işlevselliğe sahip.

Evernote’da tehlikede. iPad ve iPhone’lara gelecek olan yenilenmiş Notes servisi, kullanıcılara Evernote’un sunduğu tüm özellikleri sunuyor. Üstelik yeni Notes üzerinde resim de çizilebiliyor. Notes sadece Evernote’un değil Microsoft One Note’un da rakibi olacak. Bu iki uygulama Apple kullanıcıları tarafından yavaş yavaş terk edilebilir.

Spotify ve Rdio uygulamalarının da geleceği karanlık. Aslında Spotify açıkladığı yeniliklerle hala Bates1 Radio’dan üstün özelliklere sahip ama Apple severler Baets1 Radio cephesine hızla kayabilirler. 15 milyon paralı üyeliğe sahip Spotify’ın Beats1 Radio’dan nasıl etkileneceğini 30 Hazirandan sonra göreceğiz.

Öte yandan Apple’ın gerilemekte olan müzik servisi uygulamalarının Apple Music ve Beats1 Radio ile canlanması biraz zaman alsa da, Spotify için potansiyel bir rakip olduğu kesin.

iOS 9'dan Mobil Hayata Renkli Farklılıklar Getiren Küçük Dokunuşlar

Apple'dan 7/24 Müzik, Radyo Beats1 ve Apple Music Yayına Hazır

Mac OS X Yosemite'ye Elveda, El Capitan'a Hoşgeldin!

YORUMLAR