Yeni Apple TV Türkiye'de İşte Fiyatı ve Özellikleri

Apple 9.9.2015 konferansında yeniliklerini tanıtan Apple TV, Kasım ayından itibaren Türkiye'de satılacak.

Yeni Apple TV Türkiye'de İşte Fiyatı ve Özellikleri

2015 Apple Konferansı’nda tanıtılan Apple TV Türkiye’de satışa çıkıyor.

Siri ile bütünleşen Apple TV hem yeni dokunmatik kumandası, hem de ev eğlencesine getirdiği yeniliklerle dikkat çekiyor. Apple TV’nin en önemli özelliği iOS bazlı çalışan bir sisteme sahip olması ancak işletim sisteminin adı tvOS. ABD’de 32 GB’lık sürümü 149, 64 GB’lık sürümü ise 199 dolara satılan Apple TV’nin Türkiye fiyatları da aynı sırayla 629 ve 829 TL oldu. Ancak bu rakam Apple TV'nin taksitli fiyatı. Havale yapıldığında bu fiyat ucuzluyor ve 603 TL’ye düşüyor.

Aslında evdeki televizyonlarımıza Apple iPhone’larımızı ve tabletlerimizi zaten bağlayabiliyorduk. Bu olanağı “iPhone TV'ye Nasıl Bağlanır? Kablosuz ve Kablolu Bağlama Çözümü Burada” başlıklı blog yazımızda sizlerle detaylı olarak paylaşmıştık. Ancak Apple TV elbette yeni bazı başka olanaklarda sunuyor. Apple TV arşivlerinde bir filmi bularak seyretmek için Siri'ye detaylı arama komutları gönderebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Apple TV ve Periscope uygulaması da bütünleşebiliyorlar. Yani Periscope yayınları Apple TV’den izlenebiliyor olacaklar.

Apple Store üzerinden internette satılan Apple TV'ler, Kasım ayından itibaren teslim edilmeye başlanacak. Apple TV’nin bir önceki sürümü olan 3. neslinin fiyatı ise 279 TL olarak belirlendi.

Apple'dan Internet TV Geliyor

YORUMLAR