Yeni Assassin's Creed Oyunundan İlk Görsel Geldi

Assassin's Creed Dynasty

Assassin’s Creed: Dynasty adını alacağı söylenen yeni Assassin’s Creed oyununa dair ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

4chan isimli internet sitesi üzerinden paylaşılan yeni bir görselle birlikte oyunun Antik Yunanistan’da geçeceği söylendi.

Assassin's Creed Dynasty Atina

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ilk Assassin’s Creed, 2007 yılında oyuncularla buluşmuş ve inanılmaz bir popülariteye ulaşmıştı. Gerek hikâyesi gerekse oynanışıyla çok beğenilen yapım, sonrasında yıllık bir seriye dönüşmüş ve onlarca farklı oyunla tekrar tekrar karşımıza çıkmıştı. Son olarak bizleri Antik Mısır dönemine götüren Assassin’s Creed serisinin yeni oyunun, Antik Yunan’da geçeceği konuşulmaya başlandı.

Yaklaşık iki ay önce sizlerle paylaştığımız Yeni Assassin's Creed, Antik Yunan Döneminde Geçebilir başlıklı haberimizin ardından, bugün itibarıyla 4chan üzerinde yeni bir görsel daha ortaya çıktı. İsmini vermek istemeyen bir kullanıcı, yeni oyunun Assassin’s Creed: Dynasty isminde olacağını ve Flavius Hanedanı zamanında geçeceğini söyledi.

Ahaya, Makedonya, Trakya ve Ege Denizi çevresinde geçeceği söylenen oyunun Anadolu topraklarını içermeyeceği, Rodos ve Girit gibi bölgelerin ise DLC paketleriyle birlikte oyuna ekleneceği söylenenler arasında yerini aldı. Oyuncuların Spartalı kadın ya da erkek karakterden birini seçerek oyuna başlayacakları ve Romalılar için çalışan Templar ailelere karşı mücadele verecekleri belirtildi.

Söylediklerinin inandırıcılığını arttırmak adına Atina şehrinin çizimlerinin ilk hallerinden birini de paylaşmaktan çekinmeyen kullanıcı, Atina’nın yanı sıra Sparta, Korint, Delfi, Selanik ve Filippi gibi şehirlerin de oyunda yer alacağını aktardı. Şehirlerin oyunların hikayesinde önemli yer tutacakları ve kendilerine ait farklı ruhları olacağı vurgulandı. Assassin’s Creed: Origins’in haritasının sularla birlikte Origins kadar olacağı ve Far Cry 5 gibi 2019 ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağı belirtildi.