Yeni Başlat Menüsü, Cortana ve Xbox Uygulamalarıyla Windows 10 Çıktı

Yeni Başlat Menüsü, Cortana ve Xbox Uygulamalarıyla Windows 10 Çıktı

Çarşamba günü yapılan Windows 10 tanıtımının arkasından bu kadar hızlı bir gelişme beklemiyorduk. Windows 10 kullanmak isteyenler artık sistemi Cortana, yeni İnternet Explorer, Xbox uygulaması dahil edilmiş olarak indirebilirler.

Windows 10 Ocak ayı sürümü (Built 9926) kullanıcılara sunuldu. Windows Insider kullanıcıları bu sürümü indirerek hemen kullanabilirler. Programı indirmek için 'yavaş' ve 'hızlı' seçeneklerini ya da ISO kopyasını seçebilirsiniz.

Sürüm 9926, Windows 10 sunumunda gösterilen özelliklerin hepsini kapsamıyor. Ancak geliştirilmiş 'Başlat'menüsü, son İnternet Explorer, Windows Mağazasının beta sürümü, Cortana ve Xbox uygulamasının beta hali bu sürümde yer alıyor. Windows Insider kullanıcısıysanız hemen programı 'yükselt' seçeneğiyle alabilmeniz mümkün. Bu yeni sürüm sizi bir güncellemeye zorlarsa, direk olarak ISO sürümünü edinebilirsiniz. 

Windows 10 Sürüm 9926 tam sürüm olduğundan normal işletim sistemi gibi kurmanız mümkün. Bilgisayarınızın internet hızı ve donanım konfigürasyonunuzun durumuna göre kurulum doğru orantılı olarak yavaş ya da hızlı olabilir.   

Windows 10 Teknik Önizleme Ekran Görüntüleri

Windows 10 Yükseltmesi Ücretsiz Olacak

Windows 10 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Windows 10 Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

YORUMLAR