Yeni Battlefield 1 Videosu Çanakkale Savaşı'nı Gösteriyor

Yeni Battlefield 1 Videosu Çanakkale Savaşı'nı Gösteriyor

Birinci Dünya Savaşı yıllarını anlatacak olan Battlefield 1, kaçınılmaz olarak Osmanlı Devleti ve askerlerini de içeriyor. Yakın zaman önce yayınlanmaya başlanan hikaye videolarının sonuncusunda Çanakkale Savaşı gösterildi.

Hafta sonu yayınlanan 12 dakikalık hikaye videosunun ardından Electronic Arts, Battlefield 1'in hikaye tarafına dair yeni görüntüler yayınlamaya devam ediyor. Twitter üzerinden paylaşılan son görüntüde, Çanakkale Savaşı ve Gelibolu Yarımadası çıkarması gözler önüne serildi. Çok kısa süren videoda, İtilaf Devletleri'nin gemileri ve çıkarmanın başlangıcı görülebiliyor. 250.000 Osmanlı Askeri'nin şehit olduğu Çanakkale Savaşı'nın acımasızlığı, 15 saniyelik bu videoda bile görülebiliyor.

Geçtiğimiz aylarda yapılan beta testlerinde Sina Çölü haritası oyuncuların beğenisine açılmış ve milyonlarca kişi kendisini Osmanlı - İngiliz savaşının ortasında bulmuştu. Çok oyunculu modun deneme testleri olduğu için oyuncular, her iki tarafın askerlerini de kontrol edebiliyorlardı. Oyunun hikayesinde, durum tersine dönecek ve oyunu oynayanlar sadece İtilaf Devletleri askerlerini yönetebilecekler. O anların gösterildiği videoyu da hemen aşağıdan izlemeniz mümkün.

İyi seyirler!

Battlefield 1'de Osmanlı Askerleri İlk Kez Göründü

Battlefield 1'den Bir Saatlik Osmanlı - İngiliz Savaşı

İşte Türkçe Seslendirmeli Battlefield 

Battlefield 1 ya da Video Oyunları Gerçekleri Anlatabilir Mi?

YORUMLAR