Yeni Battlefield, 23 Mayıs'ta Tanıtılacak!

Battlefield 5 tanıtım videosu

Merakla beklenen oyunların başında gelen Battlefield V için beklenen açıklama sonunda yapıldı.

Serinin yayıncısı Electronic Arts, yeni Battlefield oyunu için ilk tanıtım videosunu 23 Mayıs tarihi itibarıyla yayınlayacağını söyledi.

Battlefield V 23 Mayıs

2002 yılında Battlefield 1942 ile oyuncuların karşısına ilk kez çıkan Battlefield serisi, sonrasında birinci kişi bakış açısıyla oynanan nişancı oyunları arasında tepeye yerleşmişti. Milyonlarca kopya satarak sektördeki yerini sağlamlaştıran oyun, son olarak Battlefield 1 adı verilen ve Birinci Dünya Savaşı yıllarını anlatan yapımla piyasaya çıkmıştı.

Battlefield 1’den sonra tekrar İkinci Dünya Savaşı ya da modern savaşa döneceği söylenen ve Battlefield V adıyla oyuncularla buluşacağı tahmin edilen yeni Battfield için beklenen açıklama en sonunda geldi. Serinin yayıncısı Electronic Arts, yaptığı açıklamayla yeni oyunun 23 Mayıs tarihinde resmi olarak tanıtılacağını duyurdu.

Yakın zaman önce açılan https://ea.com/neverbethesame sayfasıyla birlikte dikkatler 23 Mayıs tarihine çekildi. “Asla aynı olmayacak” sloganıyla oyunculara mesaj vermeye çalışan EA, oldukça farklı bir oyunla piyasaya çıkmaya hazırlandığının sinyallerini böylece vermiş oldu. Battlefield V adını alacağı tahmin edilen oyuna dair daha ayrıntılı bilgileriyse hemen aşağıda yer alan diğer haberlerimizden alabilirsiniz.