Yeni BioShock Oyunu Geliyor

BioShock

İddialara göre yeni BioShock oyunu, 2K’nın gizli stüdyolarında geliştirilmeye başlandı. Bu iddiaların kaynağı Mafia 3 oyununu gelişiren firma Hangar 13 oldu. Konuyla ilgili olarak Kotaku adlı kaynaktan okuduğumuz cümleler ise şu şekilde:

“Yan ofiste bir grup çalışan, kod adı Parkside olan yeni bir oyun projesi üzerinde çalışıyordu. Bu yeni oyun ne kadar gizliyse, çok yakın olan Hangar 13 ofisindeki çalışanlara bile bununla ilgili hiçbir şey bahsetmemişler. Fakat bir şekilde bu bilgi dışarıya sızdırıldı. Geliştirme sürecinin başlarında oldukları bu oyununun, geçtiğimiz 10 yılın en ilginç shooter oyunlarından birisi olan ve geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan BioShock’un yeni sürümü olduğu anlaşıldı. Görüldüğü üzere geliştirici firma gereksiz çalışan kalabalığını da önleyerek az kişiden oluşan bir ekip ile çalışmaları başlatmış.”

Bu cümlelerden öğrendiğimiz üzere 2K, günümüzün en önemli oyun serilerinden biri olan BioShock’un yeni sürümünü geliştirmeye gizli bir çalışma ile başlamış. 2K Games de bu bilgiyi doğruladı fakat doğrulamak dışında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Serinin son oyunu olan BioShock Infinite ise 5 yıl önce piyasaya çıkmıştı. Yukarıdan okuduğumuz cümleler dışında, yeni BioShock oyunun geliştirilme sürecini kimin yönettiği gibi bilgiler henüz ortaya çıkmadı. Fakat BioShock ve BioShock Infinite oyunlarının kreatif direktörü Ken Levine’ın bu yeni oyunun geliştirilmesinde görev almadığını biliyoruz. Irrational Games ile 2014’te bağlarını koparan Levine, daha ufak bir oyun stüdyosu olan Ghost Story Games ile çalışmaya başladı.