Yeni Bir Apple iPad Patenti Tablet Dünyasını Değiştirecek

Yeni Bir Apple iPad Patenti Tablet Dünyasını Değiştirecek

Apple’ın aldığı yeni bir patent hem iPad kullanıcılarının, hem de tüm tablet dünyasının geleceğini etkileyecek.

Apple’ın yeni nesil için düşündüğü bir patent iPad kullanıcılarını çok memnun edebilir. Apple iPad’ler için ekranı olan bir kapak tasarlayarak patentini almış. Bu kapak iPad’in kapağını açmadan önemli bildirimlere müdahale etmeyi kolaylaştırıyor. Bildirim paneli olarak kullanılabilen yeni kapak tasarımında ekran benzeri ince ve dayanıklı paneller yer alıyor. Bu paneller vasıtasıyla iPad’in kapağını çok gerekmedikçe açmaya gerek kalmıyor. Panel birçok pencereye bölünebiliyor ve her biri ayrı bir işlev verebiliyor. Ancak diğer Apple patentleri gibi bu yenilikle ne zaman tanışabileceğimiz henüz belli değil.

Kullanıcıların iPad’leriyle kapağını açmadan iletişimde bulunabilmeleri aslında oldukça hoş bir düşünce. Apple bu panellere birçok “widget” yüklenebilmesini de mümkün kılacağından Apple iPad’leri yönetebilmek elinize aldığınız anda mümkün olabilecek.

Apple’ın yeni iPad kapak tasarımı, bildirimlere ulaşılmasını sağlayan “widgetler” dışında bazı hava deliklerine de sahip. Ancak bunların ne işe yaradığı henüz bilinmiyor.

iPad Bağımlısı Pilot Neredeyse Uçağı Düşürüyordu

Apple, Alışkanlıkları Değiştirecek Yepyeni Bir Klavye Tasarımı İçin Patent Aldı

 

YORUMLAR