Yeni Bir Hoverboard Olan Flyboard Testini Soluksuz İzleyeceksiniz

Yeni Bir Hoverboard Olan Flyboard Testini Soluksuz İzleyeceksiniz

'Eğer bir board'a "bu uçuyor" diyecekseniz gerçekten ayaklarınızı yerden metrelerce kesmesi gerekir' diyen mucit ve sporcu grup Flayboard adında yeni bir hoverboard geliştirdi. 

Daha önce yerden birkaç santim yükselebilen hoverboard’ları unutun çünkü Flyboard, kullananı metrelerce yükseğe taşıyor ve saatte 50 km hız yapabiliyor. 9 Nisan’da yapılan testi başarıyla tamamlayan Flyboard henüz satışa hazır olmasa da test sonuçları araç için gelecek olduğunu vaat ediyor.

Daha önce gördüğümüz su tribünlü motorlarla havalanabilen ancak sadece su üzerinde yükselebilen hoverboard’ların mantığını taşıyan Flyboard hava tribünlü motorlarla çalışıyor. Böylelikle son derece özgür kullanabiliyorsunuz. Su ile çalışanlarda zemin su olduğu için türlü akıl almaz numaralar yapılabiliyordu. Elbette Flyboard’da bunları yapmak mümkün değil. Hem çok yükseliyor hem de altında su olmadığından bu tür cambazlıklar yapmak tehlikeli olabiliyor. Flyboard daha çok bir yerden bir yere gitmek için kullanabilecek bir araç olarak daha işlevsell.

Flyboard testinde yerden yaklaşık 25 – 30 metre kadar yükselen pilot 3.55 dakika havada kaldı. Bu süre içerisinde 55 km hız yaptı. Teorik olarak Flyboard’lar 10 dakika havada kalım saatte 93km yapabilecek ve 3 bin metreye kadar yükselebilecekmiş gibi tasarlanacaklar. Ancak bu testler henüz yapılmadı. Prototipin başarısı tasarımcılarına yeterince güven vermiş durumda. Bakalım aracın diğer testlerinde neler göreceğiz.

İşte Flayboard’ın ilk testinden görüntüler.

Aşağıdaki video da su da çalışan hoverboard’lar için bir örnek klip.

Hangisi daha heyecanlı sizce?

Hovbo Hoverboard Türkiye'ye Geldi

Ev Yapımı Hoverboard ile Uçtu, Rekorlar Kitabına Girdi

YORUMLAR