Yeni Bir Rekor, Artık 2 Milyar Kişi Facebook Kullanıyor

Yeni Bir Rekor, Artık 2 Milyar Kişi Facebook Kullanıyor

Hepimizin vazgeçilmezi ve dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook, 2 milyar kullanıcıya ulaşarak yeni bir rekor daha kırdı.

Facebook’un Kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Bu sabah itibariyle, Facebook camiası resmi olarak 2 milyar kullanıcıya ulaştı. Dünya iletişiminde büyük bir ilerleme sağlıyoruz. Haydi, şimdi tüm dünyayı birbirine yakınlaştıralım. Bu yolculukta sizinle olmak büyük bir onur.” ifadelerini kullandığı bir iletiyle bu durumu herkesle paylaştı.

Bu iletinin yanı sıra Facebook resmi blogunda da şirket, her gün ortalama 800 milyon kişinin Facebook’ta "beğeni" paylaştığını ve 175 milyon kişinin de "sevdi" ikonlarını tıkladığı ifade etti.

Bundan tam 13 yıl önce kurulan ve 2012 yılında da 1 milyar kullanıcıya ulaşan Facebook sosyal medya portalinin, bu yeni kullanıcı sayısını ikiye katlayacağı da düşünülüyor. Yaşadığı sert eleştirilere rağmen Facebook'un, bu istikrarlı yükselişinin ve kullanıcı potansiyeli bundan böyle daha da kararlı bir biçimde artıracağını düşünmek, hiç de yanlış olmaz.

Facebook'un Yapay Zekası Yanlışlıkla Kendi Dilini Yarattı

Facebook, Sosyal Medyada Arkadaş Stalklamayı Kolaylaştırıyor mu?

Facebook Resimlerinizi Artık Kimse Suistimal Edemeyecek

YORUMLAR