Yeni Call of Duty Oyunu Tamamen Uzayda Geçebilir

Yeni Call of Duty Oyunu Tamamen Uzayda Geçebilir

Oyun dünyasının en popüler FPS oyunu serilerinden olan Call of Duty'nin geleceğinin ne olacağı büyük bir merak konusu. Bilindiği üzere Call of Duty serisi ilk olarak 2000'li yıların başında karşımıza çıktığında İkinci Dünya Savaşı'nı konu alıyordu. Daha önceden bir başka 2. Dünya Savaşı oyunu serisi olan Medal of Honor'da çalışan ekip kendi firmalarını kurarak Call of Duty'i yayınlamıştı. Serinin ilk birkaç oyunu İkinci Dünya Savaşı'nda geçen hikayelerini devam ettirdiler. Fakat serinin 4. oyunu olan Call of Duty: Modern Warfare seri içinde alternatif bir hikaye örgüsü işliyordu ve bizi günümüzde geçen bir savaş hikayesiyle tanıştırmıştı. Bu oyunla daha da popüler hale gelen serinin sonraki oyunlarında tekrar 2. Dünya Savaşı'na dönüş yapmış, Soğuk Savaş dönmine gitmiş ve son oyunlarda da yakın gelecekte geçen hikayelere tanık olmuştuk.

Call of Duty sersinin bir sonraki oyununda nasıl bir yol izleneceği ise merak konusu. Çünkü serinin son oyunlarında gelecekte geçen savaş teknolojileri ile tanışmıştık. Şimdi ise yeni Call of Duty oyununun nasıl bir hikayeye sahip olacağı ile ilgili söylentiler ortaya çıktı. Bu söylentilerde oyunun tam anlamıyla bir bilim kurgu hikayesine sahip olacağından ve uzayda geçen savaşlara dahil olmamızı sağlayacağından bahsediliyor.

Infinity Ward tarafından geliştirildiği iddia edilen yeni Call of Duty oyununun da daha önceki oyunlarla bağlantılı olmayan bir hikayeye sahip olacağı paylaşılan bilgiler arasında. Aslında uzay teması ile önceki Call of Duty oyunlarında tanışmıştık. Serinin bu konsepte yabancı olmaması ortaya çıkan bu söylentileri güçlendiriyor.

Activision klasik olarak her sene Call of Duty oyunlarını Kasım ayında yayınlıyor. Sonbahar ayları yaklaştığında bu iddiaların doğru olup olmadığını göreceğiz.

Haberini Duysak Bizi Halay Başı Yaptırtacak Oyunlar

YORUMLAR