Yeni Çıkacak Android Nokia Telefonların Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Yeni Çıkacak Android Nokia Telefonların Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Nokia’nın 2017 yılında Android akıllı telefonlarla pazara geri döneceği artık bir sır değil. Ancak hala bu telefonun teknik özelliklerinin nasıl olabileceği bilinmiyor. Ancak Nokia’nın gelecek olan Android telefonu hakkında yeni dedikodular var. 

Android Nokia Telefonların Teknik Özellikleri 

Daha neye benzeyeceği bile bilinmeyen 2017 Nokia akıllı telefonun kaportasının altında, Qualcomm Snapdragon 820 CPU muadili bir işlemci bulunacağı söyleniyor. Ekran boyunun ise 5.2 ile 5.5 inç boyutlarında olabileceği konuşuluyor. Bu ekranların 1440 x 2560 piksel Quad HD (2K) çözünürlükte olacağı da sızan haberler arasında. Bu haberler, bize Nokia’dan bir değil iki telefon gelebileceğini ve bunlardan birinin daha üstün özellikler taşıyacağının sinyallerini de veriyor. Gelen haberler arasında telefonların metal gövdeye sahip olacağı ve su geçirmeyeceği de ifade ediliyor.

Nokia’ın 2017 MWM’de tanıtacağı Android cihazlardan birinin Qualcomm Snapdragon 820 CPU muadili bir işlemci ve Adreno 530 GPU ile bütünleşeceği düşünülüyor. Eğer Nokia ikinci bir tanıtacaksa bu konfigürasyon ayarında olacağı, sadece depolama ve RAM kapasitelerinin değişebileceği de konuşuluyor.

Nokia’nın 2017 Android modelleri, Carl Zeiss optik lenslere sahip kameralar taşıyacaklar. 

İşte Nokia'nın Android Telefonu Nokia C1

YORUMLAR