Yeni Dosya Transfer Teknolojisi Kendine Hayran Bırakıyor

Yeni Dosya Transfer Teknolojisi Kendine Hayran Bırakıyor

Keyssa adını duymamış olan varsa, hatırlatalım. Bir teknoloji şirketi olan Keyssa, Apple iPod'un yaratıcı şirketlerinden biri olarak da biliniyor. Bu yaratıcı şirket, cep telefonlarında kablo ve Wi-Fi bağlantısı gerektirmeden büyük veri transferi yapmaya yarayan bir teknoloji geliştirdi.

Şirket, Samsung ve Intel'in girişim bölümlerinden de finansal yardım aldığını doğrulayarak, bu yeni teknolojiyi geliştirmeye başladıklarını resmen duyurdu. Keyssa, bu yeni teknolojinin geliştirilmesi için yukarıda adı geçen destekleyicilerinden 100 milyon doların üzerinde para almış.

Yeni dosya transfer teknolojisi, özellikle ağır medya dosyalarının kısa bir süre içinde cihazlara transfer edilmesinde büyük bir zaman tasarrufu sağlayacak. "Öpücük" adı verilen ve cihazların birbirine yaklaştırılması suretiyle çalışan bu teknoloji, akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar gibi cihazların, veri transferi yapabilmelerini sağlayan kablolardan da kurtulmalarını sağlayacak.

Kısaca Keyssa, yeni yatırım alarak geliştirmeye başladığı teknolojisiyle, gelecekte kablo karmaşasına son verebildiği gibi, hızlı veri transferi konusunda kullanıcıların en büyük sıkıntılarına da cevap vermiş olacak. 

Bilgisayarlar ve Mobil Cihazlar Arasında En Hızlı Dosya Transferi Nasıl Yapılır?

Kablosuz Dosya Transferi Android Cihazlarda Nasıl Yapılır

Büyük Boyutlu Dosyaları En Hızlı Şekilde Nasıl Gönderebilirim?

YORUMLAR